piłka nożna
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 24 Czerwca 2024

Euro w piłce nożnej kobiet 2025 – kto zagra?

Euro 2024 trwa w najlepsze, racząc kibiców niezapomnianymi, piłkarskimi emocjami. Na niemieckich stadionach o miano najlepszej reprezentacji w piłkę nożną walczą mężczyźni – warto jednak wiedzieć, że już za rok będziemy mogli przyglądać się piłkarskim Mistrzostwom Europy kobiet. Kiedy i gdzie oglądać Euro 2025? Kto weźmie udział w turnieju?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet 2025 – kiedy i gdzie oglądać?

Trudno jest się dziwić temu, że cała telewizja, internet i radia mówią dziś tylko o jednym – futbolówce pędzącej po zielonej murawie pomiędzy gwizdkami arbitra. Euro 2024, a więc największa impreza piłkarska Starego Kontynentu trwa. O całej imprezie w dość ograniczonym zakresie mówią wiadomości dla kobiet, koncentrując się bardziej na innych zagadnieniach.

Niemniej, już za rok piłkarski świat kobiet również będzie miał swoje święto – nadchodzi bowiem Euro 2025. Impreza będzie odbywać się między 2 lipca a 27 lipca 2025 w Szwajcarii, a udział w niej weźmie 16 drużyn. Turniej będzie można oglądać na kanale TVP Sport, a także na stronie internetowej nadawcy i w aplikacji mobilnej. Już teraz możemy kibicować Polkom walczącym w eliminacjach do Euro 2025.

Kto zagra na EURO 2025 w piłce nożnej kobiet?

Na chwilę obecną nie jest znana pełna lista drużyn, które wezmą udział w Euro 2025, ponieważ eliminacje do turnieju trwają. Pewnym jest udział Szwajcarii, która stanowi gospodarza turnieju, a także Hiszpanii i Niemiec. Sądząc po bieżących wynikach w turnieju, ogromne szanse na zakwalifikowanie się do turnieju mają także Holandia, Norwegia i Francja.

Oczekiwania kibiców zawodzą, póki co, reprezentacje Belgii i Anglii, które były przez wielu typowane jako jedne z potencjalnych faworytek turnieju. Drużyny te nadal mają jednak szanse na wejście do Euro 2025 – inaczej jest w przypadku Polski. Nawet pomimo obecności Ewy Pajor, wybitnej zawodniczki, o której coraz częściej donoszą wiadomości i plotki z życia gwiazd, Polska przegrała cztery z sześciu meczów eliminacyjnych, notując zatem zero punktów przy bilansie bramkowym 3 – 13. Rywalkami Polek są reprezentacje Niemiec, Austrii i Islandii.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News