Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 8 Marca 2021

Weekend w Londynie – jakie stadiony zobaczyć?

Weekendowe wycieczki city break były, przynajmniej do wybuchu pandemii COVID 19, coraz popularniejszym sposobem zwiedzania połączonego z wypoczynkiem. Na turystyczne wyjazdy najchętniej wybieraliśmy się do popularnych europejskich stolic: Rzymu, Paryża, Pragi – oraz Londynu.

Bez wątpienia Londyn to jedno z najpopularniejszych europejskich miast. Zachwyca tętniącymi życiem ulicami i licznymi zabytkami kultury i architektury. Monumentalny Big Ben, bliźniacze wieże na Tower Bridge, wspaniałe opactwo Westminsterskie czy zmiana warty przez pałacem Buckingham – to po prostu trzeba zobaczyć.

Oczywiście aktualna sytuacja pandemiczna utrudnia weekendowe wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii (choćby ze względu na konieczność odbycia 10 dniowej kwarantanny). Jednak można liczyć na złagodzenie obostrzeń tym bardziej, że Wielka Brytania jest pionierem pod względem liczby szczepień przeciw COVID 19.

Dlatego już teraz sprawdzamy, jak prezentuje się oferta wycieczek city break do Londynu - stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie przy okazji można zobaczyć najbardziej znane stadiony świata jak choćby Wembley, Tottenham Hotspur Stadium, Stamford Bridge oraz Emirates Stadium.

City break Magia Londynu (ok. 1700 zł/os za trzy dni, wyloty m.in. z Poznania, Szczecina, Warszawy i Krakowa)

Podczas trzydniowego przedłużonego weekendu w Londynie zobaczymy najpiękniejsze miejsca brytyjskiej stolicy, w tym National Gallery ze wspaniałym zbiorem prac brytyjskich impresjonistów, Leicester Square (serce londyńskiego świata filmowego), pełną kolorów dzielnicę China Town czy średniowieczną twierdzę Tower of London. Odwiedzimy też najsłynniejszą w mieście handlową ulicę Oxford Street, oficjalną londyńską rezydencję brytyjskich monarchów Buckingham Palace, dzielnicę Westminster oraz Emirates Stadium - stadion piłkarski położony w północnym Londynie, w dzielnicy Islington, na którym od 2006 r. swoje mecze rozgrywa Arsenal Londyn. Orientacyjny koszt udziału w programie zwiedzania to ok. 140-150₤/os., dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (m.in. Muzeum Sherlocka Holmesa ok. 15₤/os., rejs po Tamizie ok. 28₤/os.).

Pozwól dziecku zaczarować świat – zwiedzanie Londynu (ok. 2000 zł/os za 3 dni, wyloty z Gdańska, Katowic i Warszawy)

Ta wycieczka to doskonały sposób na zwiedzanie Londynu dla małych i dużych. Oprócz tradycyjnych, najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta (m.in. Tower Bridge, Pałac Buckingham, Westminster) odwiedzimy też miejsca, które z pewnością zachwycą młodszych uczestników wycieczki – Warner Bros Studio pod Londynem, gdzie będzie można zanurzyć się w magicznym świecie Harry'ego Pottera, jedno z najpiękniejszych w Europie oceanariów London Aquarium i Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie można podziwiać wierne podobizny swoich idoli ze świata muzyki czy sportu. Odbędziemy też rejs statkiem po Tamizie, odwiedzimy słynny dworzec King's Cross z peronem 9 i ¾ oraz Wembley, narodowy stadion Anglii, który po przebudowie i ponownym otwarciu w 2007 r. stał się drugim największym obiektem w Europie. Dodatkowe opłaty na bilety wstępów, usługi przewodników, komunikację miejską itd. to ok. 220₤ w przypadku osoby dorosłej i ok. 190₤ za dzieci do 16 lat.

Welcome to London (ok. 1850 zł/os za 3 dni, wyloty z Gdańska i Warszawy)

Pełna atrakcji trzydniowa wycieczka pozwalająca zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca w Londynie. Program zwiedzania obejmuje m.in. Trafalgar Square ze słynną Galerią Narodową, monumentalne Opactwo Westminsterskie, średniowieczną twierdzę Tower of London oraz XVII-wieczną katedrę św. Pawła, a także rejs po Tamizie i wizytę w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. W programie przewidziano także zwiedzanie 2 stadionów: słynnego Stamford Bridge, czyli stadionu Chelsea oraz Tottenham Hotspur Stadium (stadion piłkarzy klubu Tottenham Hotspur FC). Do ceny wycieczki należy doliczyć obowiązkowe opłaty (koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, system Tour Guide, rejs po Tamizie – ok. 180₤/os.).

Weekendową wycieczkę do Londynu możecie zorganizować sami, możecie też skorzystać z ofert, dostępnych na popularnych portalach turystycznych. To zdecydowanie wygodniejsza opcja – nie musicie martwić się o rezerwację lotu i hotelu oraz organizację biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, możecie też skorzystać z atrakcyjnych ofert cenowych, dzięki którym oszczędzicie nawet 10-15% ceny wycieczki.

Warto też pamiętać, że mimo Brexitu, do końca września 2021 r. do Wielkiej Brytanii nadal możemy wjechać na podstawie dowodu osobistego, a po tym terminie do wjazdu wystarczy paszport. Wymóg posiadania wizy nie będzie dotyczył pobytów poniżej 6 m-cy.

Trzymamy kciuki za jak najszybsze przywrócenie możliwości bezpiecznego i przyjemnego zwiedzenia najbardziej znanych londyńskich stadionów.

Tekst zewnętrzny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News