Przeprosiny Marcin Gortat
fot. pexels.com
Autor Artykuł Sponsorowany - 1 Kwietnia 2022

Piłka nożna - jak trenować, aby aby stać się lepszym zawodnikiem?

Piłka nożna to dyscyplina sportu o zasięgu globalnym. Największą popularnością cieszy się w Europie i Ameryce Południowej, jednak nawet Amerykanie zaczynają ją traktować na równi ze swoimi sportami narodowymi - baseballem czy koszykówką. Niemal każdy mały chłopiec marzy o zrobieniu wielkiej kariery, jednak konkurencja jest tak duża, że trzeba wkładać całe serce w codzienne treningi. Co zrobić, aby przybliżyć się do wejścia na szczyt? Podpowiadamy.

Trening piłkarski - dobra kondycja to podstawa

Wielu adeptom futbolu wydaje się, że nieprzeciętne umiejętności techniczne i talent decydują o osiągnięciu świetnych wyników w tej dyscyplinie sportu. W rzeczywistości stanowią one jedynie połowę sukcesu - drugą stanowi ciężka praca. Jej ważnym elementem jest trening kondycyjny. Optymalna wydolność oraz wytrzymałość mięśniowa odgrywają kluczową rolę w zawodowych rozgrywkach - każdy piłkarz z pola nierzadko pokonuje dystans kilku kilometrów podczas jednego meczu, dlatego nie można pozwolić sobie na niedociągnięcia. Nadmierne zmęczenie skutkuje m.in. łatwymi stratami, oddawaniem pola przeciwnikowi, a także błędami, po których zdobywa on bramki.

Trening piłkarski - zwinność i szybkość

Szybkość na boisku to jednak z cech najlepszych piłkarzy - zwłaszcza tych grających na pozycji obrońcy czy napastnika. Efektowne rajdy pozwalają nie tylko cieszyć oko kibicom, ale przede wszystkim skutecznie odmienić losy meczu. Warto pamiętać o tym, że na murawie liczy się przede wszystkim szybkość reakcji - ułamek sekundy spóźnienia może skutkować np. straconą bramką albo zmarnowaniem “setki”. Pamiętajmy jednak o tym, że osoba, która najszybciej biega np. na 100 metrów, może wcale nie być najszybsza, gdy ma prowadzić piłkę przy nodze. Trening powinien więc być jak najbardziej kompleksowy, co potwierdzają przedstawiciele świata sportu, w tym m.in. legalne zakłady bukmacherskie.

Trening dla piłkarza - panowanie nad piłką

Oglądając poczynania największych gwiazd futbolu można odnieść wrażenie, że większość z nich urodziła się z piłką przy nodze. U wielu adeptów rzeczywiście już podczas pierwszych treningów można zauważyć naturalność w obchodzeniu się z futbolówką. Nie jest to jednak umiejętność, której nie można wypracować od podstaw. Wręcz przeciwnie - szybkość, wytrzymałość i spryt schodzą na drugi plan, jeśli piłkarz nie wykazuje się perfekcyjnym prowadzeniem piłki. Kluczowe jest trzymanie piłki blisko przy nodze i jednoczesne pilnowanie wzrokiem jej oraz rywali, którzy będą chcieli przeszkodzić w akcji.

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News