Iga Świątek Australian Open
DAVID GRAY/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Lutego 2021

Łukasz Kubot i Iga Świątek odpadają z Australian Open

Tegoroczny Austrailan Open nie należał do najbardziej udanych dla polskich tenisistek i tenisistów. Po 3 świetnych spotkaniach w wykonaniu Igi Świątek, żyliśmy nadzieją na kolejny znakomity występ naszej zawodniczki. Niestety 19-latka pożegnała się z zawodami singla na IV rundzie. Dziś opadła również w rywalizacji mikstu, gdzie występowała w jednym teamie z Łukaszem Kubotem.

  • Iga Świątek i Łukasz Kubot opadli dziś z rywalizacji w mikście podczas Australian Open
  • Duet przegrał w II rundzie turnieju 0:2 z parą amerykańsko – belgijską
  • Dla Świątek i Kubota było to pożegnanie z występami na kortach w Melbourne

Iga Świątek swoim świetnym początkiem w Australian Open rozbudziła nasze apetyty. Jednak po 3 spotkaniach, które nasza zawodniczka wygrała bez straty seta, przyszedł mecz z Simoną Halep. Rumunka, która jest wiceliderką światowego rankingu i wygrała z warszawianką 1:2. Iga przyznała, że zaplanowanie spotkania na sesję wieczorną nie bardzo jej posłużyło i właśnie dlatego podczas meczu prosiła sędzię o kawę.

Jednak porażka w singlu nie oznaczała pożegnania się z turniejem przez naszą zawodniczkę. Idze pozostała również rywalizacja w mikście, do której drugi rok z rzędu przystąpiła z Łukaszem Kubotem. Niestety, po pierwszym wygranym starciu I rundy, drugiego meczu naszemu duetowi nie udało się już wygrać.

Iga Świątek i Łukasz Kubot zagrali w mikście

Iga Świątek i Łukasz Kubot w I rundzie miksta podczas Australian Open zmierzyli się z australijskim duetem Astra Sharma/John-Patrick Smith, który udało się pokonać 5:7, 7:6, 10:6.

Robert Lewandowski z golem w meczu z Arminią. Szalony mecz w MonachiumRobert Lewandowski z golem w meczu z Arminią. Szalony mecz w MonachiumCzytaj dalej

W kolejnej rudzie nasza para trafiła na amerykańsko – belgijski team złożony z Hayley Carter oraz Sandera Gille. Niestety ta przeszkoda okazała się nie do przejścia dla naszej pary. Świątek i Kubot rozpoczęli dzisiejsze starcie nie najlepiej, bo ich rywale wyszli na prowadzenie 2:0. Nasza para jednak nie złożyła broni i doprowadziła do wyrównania 2:2, ale był to tylko chwilowy przebłysk, bowiem przeciwnicy ostatecznie wygrali pierwszą partię 6:4.

II set był tragiczny w wykonaniu Polaków. Na korcie tak naprawdę grał tylko jeden duet i bynajmniej nie chodziło o poczynania naszego debla. Carter i Gille wygrali drugą partię aż 6:1 i całe spotkanie 6:4, 6:1.

Polacy już pożegnali się z Australian Open

Porażka Igi Świątek i Łukasza Kubota w II rundzie miksta była ostatnim występem Polaków podczas tegorocznego Australian Open, który okazał się dla naszych zawodników pewnym rozczarowaniem.

Już na I rundzie swój start na kortach w Melbourne zakończyli Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z kolei Łukasz Kubot odpadł w deblu w parze z Holendrem Wesleyem Koolhofem już II rundzie.

Jedynie Iga Świątek nie zeszła poniżej pewnego poziomu w singlu. Podobnie jak rok temu, tak i teraz nasza gwiazda zakończyła zmagania na IV rundzie. Simona Halep wzięła rewanż na Polce za ubiegłoroczną porażkę w French Open, kiedy Iga zdecydowanie wygrała z wiceliderką światowego rankingu 6:1, 6:2.

Miejmy nadzieję, że kolejne tegoroczne turnieje wielkoszlemowe będą dla Polaków zdecydowanie bardziej udane.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News