Iga Świątek
DAVID GRAY/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Lutego 2021

Iga Świątek odpadła z Australian Open

Iga Świątek w niedzielę rozegrała mecz ⅛ finału Australian Open. Wschodząca gwiazda światowego tenisa zmierzyła się z utytułowaną i doświadczoną Rumunką SImoną Halep. Był to trzeci pojedynek obu tenisistek w historii. Do tej pory obie wygrały po jednym meczu. Niestety Iga Świątek mimo fantastycznej gry w pierwszym secie ostatecznie przegrała 6:3, 1:6, 4:6 i odpadła z wielkoszlemowego turnieju.

• Iga Świątek w niedzielę rozegrała mecz ⅛ finału Australian Open
  • Rywalką Polki była wiceliderka rankingu WTA Simona Halep
  • Po niemal dwóch godzinach walki Polka musiała uznać wyższość doświadczonej Rumunki

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep w ⅛ finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polka musiała uznać wyższość wiceliderki rankingu WTA. Halep wykorzystała błędy, których w trakcie całego meczu Świątek popełniła wyjątkowo dużo.

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep

W niedzielę wszyscy polscy kibice tenisa czekali na spotkanie z udziałem Igi Świątek. Polka, która w ubiegłym roku przebojem wdarła się do światowej czołówki tenisistek, wygrywając turniej na kortach Rolanda Garrosa, tym razem walczyła w innej prestiżowej imprezie.

Świątek w ⅛ finału Australian Open zmierzyła się z Simoną Halep. Rumunka to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek ostatnich lat i wiceliderka rankingu WTA. Jasnym było, że Polkę czeka trudna przeprawa w walce o ćwierćfinał.

Zmarł kultowy mistrz olimpijski Jurij WłasowZmarł kultowy mistrz olimpijski Jurij WłasowCzytaj dalej

Iga Świątek mecz z doświadczoną rywalką zaczęła jednak bardzo dobrze. 19-latka prezentowała efektowny styl gry, do którego zdołała przyzwyczaić kibiców. Halep przy stanie 4:3 dla Świątek zaczęła popełniać błędy, co wykorzystała Polka i w kolejnych dwóch gemach przypieczętowała zwycięstwo w tym secie.

Niestety drugi set nie wyglądał już tak dobrze w wykonaniu Polki. Simona Halep pokazała, dlaczego jest obecnie druga rakietą świata i zaczęła seta od prowadzenia 3:0. Iga Świątek zaczęła grać nerwowo i nie była w stanie odrobić strat. W efekcie przegrała tę partię 1:6.

W trzecim secie znowu doskonale zaczęła Halep. Znów wygrała pierwsze gemy i prowadziła już 2:0. Iga Świątek zdołała jednak przełamać serwis rywalki w czwartym gemie, jednak zryw Polki nie trwał długo. 19-latka popełniała dużo niewymuszonych błędów i nie zdołała odrobić strat.

Simona Halep wygrała trzeciego seta 6:4 i w efekcie całe spotkanie. Mecz, który trwał niespełna dwie godziny, zakończył się triumfem Rumunki 6:3, 1:6, 4:6. Tym samym wiceliderka rankingu tenisistek przerwała fantastyczną serię Polki. Iga Świątek była niepokonana w 10 meczach Wielkiego Szlema, nie tracąc w nich nawet seta.

Iga Świątek zaczęła rywalizację w Australian Open od dwóch pewnych zwycięstw. W pierwszej i drugiej rundzie pokonała Camilę Giorgi i Fionę Ferro. W meczu z Simoną Halep walczyła jednak jakby sama ze sobą. Popełniła aż 42 niewymuszone błędy.

Simona Halep zagra w ćwierćfinale z legendarną Sereną Williams. Młodsza z sióstr Williams pokonała w trzech setach Arynę Sabalenkę 6:4, 2:6, 6:4. Iga Światek także nie kończy jeszcze udziału w Australian Open. Razem z Łukaszem Kubotem nadal występuje w mikście.