Materiały promocyjne
Autor Artykuł Sponsorowany - 27 Lutego 2023

Mateusz Gamrot przed kolejnym starciem dla UFC!

Mateusz Gamrot to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w naszym kraju, jeśli chodzi o sporty walki. Polak znajduje się w czołówce swojej kategorii wagowej, która jest jedną z najlepszych w UFC. Już na początku marca Gamrot stoczy swój kolejny pojedynek dla tej federacji, ponieważ wskoczył w zastępstwo do walki z Turnerem. Jak przebieg tej rywalizacji prognozują zakłady bukmacherskie?

Mateusz Gamrot – charakterystyka zawodnika

Popularny Gamer w tym momencie ma na swoim koncie 24 stoczone pojedynki na zawodowstwie. Polak przez większą część swojej kariery był niepokonany, dopóki rywalizował głównie na terenie naszego kraju w ramach federacji KSW. Znakomite występy nie umknęły uwadze skautów i włodarzy UFC, którzy zdecydowali się podpisać z nim kontrakt. Gamer już w swoim debiucie dla najlepszej federacji sportów walki na świecie zaliczył porażkę, jednak trzeba przyznać, że w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Werdykt sędziów z tamtego pojedynku był podważany nawet przez samego zwycięzcę, któremu trudno było przyznać to, że realnie wygrał swój pojedynek. Tamta porażka była jednak lekcją pokory dla Polaka, który po raz pierwszy w karierze musiał przełknąć gorzką pigułkę, a w kolejnych 4 kolejnych pojedynkach dla najlepszej federacji sportów walki na świecie schodził z oktagonu w roli zwycięzcy.

Mateusz Gamrot to zawodnik, który bazuje przede wszystkim na znakomitym przygotowaniu, a także umiejętnościach w parterze. Polak w ciągu swojej kariery aż 9 razy wygrywał przez decyzję sędziów, ponieważ nie dysponuje on nokautującym ciosem, jednak jest w stanie wypunktować praktycznie każdego rywala. Gamrot chętnie sięga również po swoje techniki parterowe, co widać na podstawie 24% zwycięstw przez poddanie. Pozostałe 7 wygranych zaliczył przez KO/ TKO. Polak ma na swoim koncie również 2 porażki. Obie miały miejsce w ramach federacji UFC. Warto podkreślić, że do tej pory w swojej karierze ani razu nie został znokautowany, a jeśli przegrywał to po werdykcie sędziów. Nie oznacza to, że Gamrota nie da się trafić, ponieważ widzieliśmy to również w ostatnim pojedynku, ale ma dobrą odporność i potrafi wydostać się z tarapatów, idąc po nogi rywala w sytuacji zagrożenia.

Ostatnie walki Gamrota

Gamrot spektakularnie zaprezentował się w pojedynkach z Ferreirą, Holtzmanem i Stephensem. Polak w każdym z tych pojedynków skończył swojego przeciwnika przed czasem i zasłużył na specjalny bonus. To tylko pokazuje, jak duży talent drzemie w tym zawodniku i nawet pomimo porażki w ostatniej walce nadal znajduje się on w czołówce swojej kategorii wagowej.

Przypomnijmy, że ostatni pojedynek z udziałem Mateusza Gamrota zakończył się porażką pomimo tego, że zakłady bukmacherskie na UFC typowanie spodziewały się jego wygranej. To tylko po raz kolejny potwierdza, że UFC typowanie to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie mają przed sobą typerzy zakładów bukmacherskich. Tak naprawdę ostatnie starcia z udziałem Polaków pokazują, że kursy, które są wystawione przez analityków, niewiele znaczą w oktagonie. Gamrot był faworytem swojego starcia, a ostatecznie musiał przełknąć gorzką pigułkę. Odwrotnie było za to w ostatnich 2 walkach z udziałem Jana Błachowicza, który był skazywany na porażkę, a ani razu nie schodził z oktagonu w roli pokonanego.

Gamrot w swoim ostatnim starciu przegrał z Dariushem. Ogólnie o losach tej rywalizacji rozstrzygnęli sędziowie, jednak trzeba przyznać, że w tym przypadku była to w pełni zasłużona porażka. Mateusz Gamrot nie miał żadnych pretensji do arbitrów, którzy sędziowali to starcie, ponieważ przeciwnik był zdecydowanie lepszy i nie pozostawił złudzeń. Ogólnie losy tej rywalizacji wpłynęły nieco na sytuację Gamera w rankingu, ale bardziej pod kątem tego, że ewentualna walka mistrzowska się od niego oddaliła. Nie było żadną tajemnicą, że ewentualna wygrana w tym starciu mogła pozytywnie wpłynąć na szanse dotyczące walki o tytuł. W najbliższym czasie prawdopodobnie taką okazję otrzyma Dariush, jeśli wygra z byłym mistrzem w kolejnym starciu.

Jalin Turner

Najbliższym przeciwnikiem Mateusza Gamrota będzie Jalin Turner. Polak wszedł w zastępstwo do tego pojedynku, więc miejmy nadzieję, że jest odpowiednio przygotowany. Amerykanin to zawodnik, który jest o 5 lat młodszy i dysponuje przede wszystkim o wiele lepszymi warunkami fizycznymi. Mierzący 190 cm zawodnik ma na swoim koncie 13 wygranych i 5 porażek. Polak sam przyznał, że wziął to starcie z tego względu, że znajdował się w treningu, a sytuacja w Top 10 sprawiła, że za bardzo nie miał z kim walczyć.

Amerykanin jest zawodnikiem, który w większości swoich pojedynków wygrywał przez KO/TKO. Ogólnie ani razu nie zwyciężył przez decyzję sędziów, co pokazuje, że walczy z reguły spektakularnie. Ma na swoim koncie do tej pory 13 zwycięstw, z których aż 9 było przez KO/TKO, a 4 przez poddanie. Jeśli chodzi o bilans porażek, to na ten moment widnieje tutaj dokładnie 5 przegranych. Trzykrotnie przegrywał przed czasem po KO/TKO, a dwa razy po decyzji sędziów. Warto jednak podkreślić, że w ostatnim czasie Amerykanin znajduje się w znakomitej dyspozycji, ponieważ wygrał 5 kolejnych starć. Przewaga jego warunków fizycznych nad Polakiem może się okazać decydująca w tym starciu. Gamrot bez wątpienia będzie musiał opracować specjalny plan, dlatego też nic dziwnego, że podczas okresu przygotowawczego bardzo mocno sparował ze Scottem Askhamem, który dysponuje podobnymi warunkami fizycznymi.

Pomimo tego, że Turner jest zawodnikiem, który dysponuje solidnym wzrostem, nie przeszkadza mu to, aby poddawać rywali w parterze. Tutaj tak naprawdę ciężko stwierdzić, czy Mateusz Gamrot będzie mógł liczyć na swoją przewagę, ponieważ przeciwnik będzie silniejszy i większy. Trener bardzo dobrze radzi sobie w tej płaszczyźnie, ponieważ aż 3 z ostatnich 4 walk wygrywał przed czasem właśnie przez poddanie.

Jak obstawiać?

Analitycy zakładów bukmacherskich wskazują na podstawie przygotowanych kursów, że faworytem tego starcia jest Polak. Trzeba jednak pamiętać, że jego przeciwnik jest w znakomitej dyspozycji, ponieważ zwyciężył w 5 kolejnych starciach, a dodatkowo przygotowywał się do tej walki już od dłuższego czasu. Teoretycznie Gamrot również był w treningu, co podkreślał w jednym z ostatnich wywiadów, jednak tak naprawdę nie wiadomo na, jak zaawansowanym etapie.

UFC typowanie nie jest łatwym zadaniem, co pokazały ostatnie walki Polaków. W przypadku tego starcia tak naprawdę wydaje mi się, że rozstrzygnie się ono w parterze. Nie wiem, czy przez poddanie jednej ze stron, ale mam wrażenie, że taka płaszczyzna będzie tutaj dominująca. Wątpliwe, aby Polak chciał się wdawać w wymiany z zawodnikiem, który dysponuje o wiele lepszym zasięgiem. Tym samym ciekawą opcją do obstawiania może być tutaj zakończenie po decyzji sędziów w typach na UFC.

Czytaj o innych sportach na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News