Robert Lewandowski oceny
twitter.com/ @FCBayernEN
Autor Łukasz Kowalski - 16 Lutego 2021

Niemcy pod wrażeniem gry Lewandowskiego z Arminią

Robert Lewandowski po raz kolejny został bohaterem Bayernu Monachium. Polski napastnik jako jeden z nielicznych zawodników mistrzów Niemiec nie zawiódł w poniedziałkowy meczu z Arminią Bielefeld (3:3). Polak zdobył bramkę i przyczynił się do wywalczenia remisu. Jego dobrą postawę odzwierciedlają noty w niemieckich mediach.

• Robert Lewandowski zaliczył kolejny dobry występ w Bundeslidze
  • Polak jako jeden z nielicznych piłkarzy Bayernu może być zadowolony po meczu z Arminią Bielefeld (3:3)
  • Niemieckie media doceniają występ kapitana polskie kadry

Robert Lewandowski po raz kolejny pokazał klasę w meczu Bundesligi. W meczu zamykającym 21. kolejkę Bayern Monachium z Polakiem w składzie mierzył się na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie Arminią Bielefeld.

Mogłoby się wydawać, że dla mistrzów Niemiec poniedziałkowe spotkanie będzie formalnością. Arminia postawiła jednak bardzo trudne warunki i jeszcze w pierwszej połowie prowadziła 2:0.

Robert Lewandowski po raz kolejny ratował Bayern

Bayern zdołał odpowiedzieć po przerwie. Pięknym golem popisał się Lewandowski, ale chwilę później było już 3:1 dla beniaminka. Podopieczni Hansiego Flicka zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i uratować jeden punkt.

Zadziwiała szczególnie łatwość, z jaką piłkarze gości przedostawali się pod bramkę Manuela Neuera. Po raz kolejny w tym sezonie Bayern pokazał, że ma imponującą siłę ataku, ale za to kuleje formacja defensywna.

Nowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęNowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęCzytaj dalej

To znalazło swoje odzwierciedlenie w pomeczowych ocenach. Niemieckie media zgodnie uznały, że Lewandowski był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku obok strzelca gola na 3:3 Alphonso Daviesa. Obaj w większości redakcji otrzymali notę "2", w skali 1-6, gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" występ poniżej krytyki.

Na dobrą ocenę Polaka wpływ miała szczególnie druga połowa. Media po raz kolejny zauważyły, że Lewandowski ma problem z kreowaniem akcji w pierwszych 45. minutach. - Najlepszy piłkarz świata często nie jest widoczny w pierwszej części - napisał ran.de. - W pierwszej połowie nie zrobił żadnej akcji przeciwko beniaminkowi - przekazał "Abendzeitung".

Niemieckie media doecniły Polaka

Dużo lepsza druga połowa i strzelony gol znacznie podniosły końcową ocenę Polaka. Według "Bilda" Lewandowski zasłużył na "2", podobnie jak Davies. Taką samą ocenę wystawił "Abendzeitung", na którym wrażenie zrobił gol Polaka. - Przyjęcie piłki na klatkę piersiową i wolej po obrocie: gol-marzenie najlepszego zawodnika świata - napisano w ocenie.

Pozostałe redakcje były bardziej surowe dla polskiego napastnika, ale wciąż znalazł się wśród najlepszych graczy Bayernu. Portal spox.com ocenił występ Lewandowskiego na "2,5", ran.de na 3, a zdaniem sport.de Polak zasłużył na ocenę "3,5".

Na drugim biegunie znalazła się obrona monachijczyków. Najgorzej ocenieni zostali Niklas Süle i Bouna Sarr. Zawiódł szczególnie Francuz, który otrzymał noty "6". Pozostali gracze formacji defensywnej zostali ocenieni na "5".

Bayern mimo poniedziałkowej wpadki pozostaje na fotelu lidera Bundesligi. Drugi RB Lipsk traci do Bawarczyków pięć punktów. W sobotę Bayern zagra na wyjeździe z trzecim w tabeli Eintrachtem Frankfurt.