Bayern Monachium Alaba
twitter.com/@FCBayern
Autor Łukasz Kowalski - 16 Lutego 2021

Oficjalnie: David Alaba odchodzi z Bayernu Monachium

Bayern Monachium po sezonie zostanie bardzo mocno osłabiony. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej David Alaba ogłosił, że w czerwcu odejdzie z zespołu. Austriak na razie nie zdradził, gdzie będzie kontynuował swoją karierę, ale media są pewne, że latem trafi do Realu Madryt lub FC Barcelony.

  • Bayern Monachium od lata będzie musiał sobie radzić bez Davida Alaby
  • Austriak we wtorek zwołał konferencję prasową, na której wyjawił, że po sezonie odejdzie z klubu
  • 28-latek na razie nie wyjawił, gdzie będzie kontynuował swoją karierę, ale media go łączą z Realem Madryt

Bayern Monachium latem zostanie osłabiony. We wtorek David Alaba zwołał specjalną konferencję prasową, na której zapowiedział, że latem odjedzie z klubu. W czerwcu wygasa jego kontrakt z mistrzami Niemiec.

O takim ruchu Austriaka mówiło się od dłuższego czasu. Media podawały, że największym problemem w przedłużeniu kontraktu Alaby z Bayernem stoją zbyt wygórowane oczekiwania finansowe zawodnika. Inne źródła mówiły, że piłkarz jest sfrustrowany rzucaniem nim na różne pozycje na boisku.

Bayern Monachium od przyszłego sezonu bez Davida Alaby

- Nie podjąłem decyzji z powodów finansowych, po prostu szukam nowych wyzwań. Wciąż mam przed sobą 6-7 lat grania i chcę spróbować czegoś nowego. To nie była łatwa decyzja, ponieważ spędziłem tu 13 lat i Bayern jest dla mnie bardzo ważny - powiedział na konferencji prasowej.

- Nie miała w tej sprawie znaczenia pozycja, na jakiej występuję. Wiem, że moje miejsce to środek obrony. A w linii pomocy gram przez kontuzję kolegów. Ale jestem tutaj, by pomagać drużynie - zapewnił Austriak.

Nowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęNowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęCzytaj dalej

- Wszyscy, naprawdę wszyscy chcieli, żebym został. Jestem za to niezmiernie wdzięczny i muszę przyznać, że podejście klubu sprawiło, że decyzja stała się jeszcze trudniejsza. Wiem, że ludzi pracujących w Bayernie mogę nazwać swoją rodzin - dodał.

- Przez najbliższe miesiące zrobię wszystko, by na koniec sezonu klub świętował sukcesy w kraju i Europie. To nasz cel, który najlepiej definiuje Bayern. To klub, który w każdym sezonie chce być na szczycie - podkreślił Alaba.

Media nie są zgodne co do przyszłości Alaby

Zawodnik na razie nie przedstawił żadnych planów dotyczących swojej dalszej kariery. Jednak włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio informuje, że 28-latek doszedł do porozumienia z Realem Madryt, z którym ma podpisać czteroletnią umowę i zarabiać 10 milionów euro netto za sezon.

- Mój menedżer rozmawia z kilkoma klubami, ale nie zawracam sobie tym głowy. W odpowiednim momencie podejmę decyzję i ogłoszę ją. Czy mówię po hiszpańsku? W Bayernie spotkałem kilku piłkarzy z Hiszpanii i znam kilka zwrotów, jednak nie mówię płynnie w tym języku - odpowiedział piłkarz pytany o transfer do Realu Madryt lub FC Barcelony.

O tej drugiej opcji mówił niedawno niemiecki ekspert od rynku transferowego Christian Falk z "Bilda". Jego zdaniem wielkim zwolennikiem talentu Alaby jest Joan Laporta, który startuje w wyborach na prezydenta FC Barcelony.

Alaba trafił do Bayernu Monachium w 2008 roku z Austrii Wiedeń. W tym czasie rozegrał w barwach Die Roten 415 meczów i zdobył z klubem m.in. dziewięć tytułów mistrzowskich, sześć Pucharów Niemiec oraz po dwie Ligi Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News