Liga Mistrzów mecz
HAROLD CUNNINGHAM/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 7 Lutego 2021

Hitowy mecz Ligi Mistrzów przeniesiony do innego kraju

Liga Mistrzów podjęła decyzję dotyczącą meczu 1/8 finału pomiędzy RB Lipsk i Liverpoolem. Z powodu pandemii koronawirusa spotkanie nie może się odbyć na terenie Niemiec. UEFA podjęła decyzję, że mecz zamiast w Lipsku odbędzie się w Budapeszcie. Bez zmian pozostaje natomiast data spotkania. Problemy ma także inny niemiecki klub.

  • Liga Mistrzów podała lokalizację spotkania RB Lipsk - Liverpool
  • Z powodu pandemii koronawirusa rozegranie meczu w Niemczech był niemożliwe
  • Nowym gospodarzem spotkania został Budapeszt
  • Problemy ma także inny niemiecki klub

Liga Mistrzów od kilku dni miała problemy. Z powodu pandemii koronawirusa, a dokładnie brytyjskiej mutacji wirusa, pod znakiem zapytania stanął mecz RB Lipsk przeciwko Liverpoolowi. Problemem było miejsce spotkania.

Wszystko przez regulacje niemieckiego rządu. Z powodu mutacji wprowadzono zakaz wjazdu dla wszystkich z Wielkiej Brytanii. Wyjątku nie zrobiono dla zawodowych sportowców, dlatego trzeba było znaleźć nową lokalizację dla spotkania.

Liga Mistrzów zawita na Węgry

- Regulacje wprowadzone przez nasz rząd nie przewidują żadnych specjalnych wyjątków dla zawodowych sportowców. Policja federalna poinformowała dziś RB Lipsk, że ta sprawa nie spełnia warunków zwolnienia z tego zakazu - tłumaczył niemiecki klub.

W niedzielę UEFA poinformowała, że znaleziono nowego gospodarza meczu RB Lipsk - Liverpool. Europejska centrala piłkarska za pomocą strony internetowej przekazała, że spotkanie odbędzie się w Budapeszcie.

Świetny skok Kamila Stocha w pierwszej serii w KlingenthalŚwietny skok Kamila Stocha w pierwszej serii w KlingenthalCzytaj dalej

- UEFA może potwierdzić, że 16 lutego na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie (Węgry - przyp. red.) odbędzie się pierwszy mecz Ligi Mistrzów między RB Lipsk i Liverpool FC - czytamy w oświadczeniu.

Zmianie nie ulega za to termin spotkania. Pierwszy mecz między Lipskiem i Liverpoolem odbędzie się 16 lutego o godzinie 21. Spotkanie rewanżowe odbędzie się na Anfield Road trzy tygodnie później.

Pandemia koronawirusa wpływa na mecze Ligi Mistrzów

- UEFA pragnie podziękować RB Lipsk i Liverpoolowi za współpracę i pomoc w znalezieniu rozwiązania problemu, a także Węgierskiemu Związkowi Piłkarskiemu za wsparcie i zgodę na organizację meczu - dodała UEFA w oświadczeniu.

Wciąż nie wiadomo co z Borussią Mönchengladbach, która w 1/8 finału Ligi Mistrzów trafiła na Manchester City. Pierwszy mecz planowo ma się odbyć w Niemczech 24 lutego. Obostrzenia, przez które mecz RB Lipsk - Liverpool nie może się odbyć u naszych zachodnich sąsiadów, obowiązują do 17 lutego.

Niemiecki klub rozważa już możliwe scenariusze. W piątek duńska "BT"poinformowała, że Borussia Mönchengladbach kontaktowała się z duńskim FC Midtjylland w sprawie możliwości rozegrania spotkania na obiekcie w Herning. Te informacje potwierdziły władze duńskiego miasta.

Niemiecka Bundesliga w fazie pucharowej Ligi Mistrzów ma czterech przedstawicieli. Oprócz RB Lipsk i Mönchengladbach w grze pozostają obrońca tytułu Bayern Monachium, który 23 lutego zmierzy się z Lazio Rzym, oraz Borussia Dortmund, która zmierzy się 17 lutego z Sevillą.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News