Spory zimowe
PZN/Instagram
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Monika Skinder i Karolina Kaleta z medalami Mistrzostw Świata Juniorów

Sporty zimowe w naszym kraju są bardzo lubiane. Zwłaszcza kiedy odnosimy w nich sukcesy. Takowymi mogą pochwalić się polskie biegaczki narciarskie, które podczas trwających mistrzostw świata juniorek zdobyły dwa medale. Mowa o niezwykle utalentowanej Monice Skinder, z którą wiążemy wielkie nadzieje oraz Karolinie Kalecie.

  • Monika Skinder i Karolina Kaleta zdobyły dziś 2 medale na MŚJ
  • Obie zawodniczki stanęły na podium w konkurencji sprinterskiej
  • Eksperci z nadzieją patrzą, że Monika Skinder, choć częściowo nawiąże do Justyny Kowalczyk

19-letnia Monika Skinder i 18-letnia Karolina Kaleta dały dziś wielkie powody do radości wszystkim fanom sportów zimowych w naszym kraju. Obie zawodniczki zdominowały we wtorek rywalizację w sprincie, zgarniając złoty i brązowy medal.

Z pewnością szczególnie zadowolenia i satysfakcji nie kryją ci, którzy wierzą, że Skinder może wypełnić wyrwę, jaka powstała po odejściu na sportową emeryturę przez Justynę Kowalczyk.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuHubert Hurkacz odpadł z pierwszej rundy Australian OpenCzytaj dalej

Sukces polskich sportów zimowy. Dwie Polki z medalami na MŚJ

Nasze zawodniczki już od samego rana pokazały, że będą dziś bardzo mocne. Karolina Kaleta do ćwierćfinałów awansowała z najlepszych czasem, a Monika Skinder z czwartym wynikiem. Obie nasze reprezentantki wygrały swoje ćwierćfinały i w wielkim stylu dostały się do półfinałów.

W półfinałach Kaleta i Skinder spotkały się w jednym biegu i znów potwierdziły, że będą kandydatkami do medali. Monika zajęła 1 miejsce, a Karolina dobiegła tuż za jej plecami.

W finale nie było już wątpliwości, kto tego dnia jest najlepszy. Monika Skinder zdecydowanie odskoczyła rywalkom, wychodząc na prowadzenie już na starcie i nie oddając go aż do samej mety. Z kolei Karolina Kaleta zaledwie o centymetry przegrała walkę o srebro ze Szwedką Moą Hansson, ale i tak osiągnęła ogromny sukces, zdobywając brązowy medal.

Monika Skinder nawiąże do sukcesów Justyny Kowalczyk?

Monika Skinder mimo bardzo młodego wieku, jest już znana całkiem szerokiej grupie fanów sportów zimowych. Wszystko dlatego, że 19-letnia zawodniczka już od 3 lat zdobywa punkty Pucharu Świata. W obecnym sezonie ma ich na koncie 39 i w klasyfikacji generalnej zajmuje 62. miejsce.

Wiele osób pokłada w biegaczce z Tomaszowa Lubelskiego wielkie nadzieje. Polka swój medal na MŚ juniorów zdobyła już 2 lata temu, gdy została wicemistrzynią świata juniorów w sprincie > Tak liczne sukcesy w tak młodym wieku, są niezwykle rzadko spotykane w polskich biegach narciarskich, stąd też nawiązania do Justyny Kowalczyk.

Jednak należy pamiętać również o Karolinie Kalecie, bowiem dziś 18-latka pokazała wielkie możliwości. Oby to był początek wielu sukcesów w przyszłości naszych młodych gwiazd.

Źródło: sport.pl

*Zdjęcie wyróżniające pochodzi z oficjalnego konta biegów narciarskich PZN na Instagramie. Widoczne są na nim m.in. dwie zawodniczka Monika Skinder i Karolina Kaleta, których zdobycie medali na MŚJ jest tematem powyższego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News