Pilne skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Mistrzostwa Świata Juniorów: reprezentant Polski ma koronawirusa, kadra w kwarantannie

Jak podaje oficjalne konto MŚJ, cała reprezentacja Polski została poddana kwarantannie. Przyczyną takiej sytuacji było wykrycie u jednego z naszych zawodników koronawirusa. Skoczek został natychmiast odizolowany od reszty członków polskiej kadry, ale na razie nie wiadomo, co z występem Polaków podczas zawodów w Lahti.

  • Reprezentacja Polski udała się na MŚJ w Lahti
  • Jeden z naszych skoczków otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa
  • Trwa debata z fińskim sanepidem odnośnie startu reszty naszych juniorów

Niestety bardzo złe wieści napłynęły do nas z Lahti. Reprezentacja Polski, która wyruszyła tam na Mistrzostwa świata juniorów, została poddana kwarantannie. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu jednego z naszych zawodników.

Na razie nie wiadomo, o którego polskiego skoczka dokładnie chodzi, jednak pomimo powtórnego wykonania testów, występ naszych zawodników w trakcie tych zawodów stoi pod znakiem zapytania. Trwa narada z fińskim sanepidem, co do decyzji o ewentualnym dopuszczeniu Polaków do MŚJ.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuHubert Hurkacz odpadł z pierwszej rundy Australian OpenCzytaj dalej

Polski skoczek zakażony. Reprezentacja Polski na kwarantannie

We wtorek komitet organizacyjny MŚJ Lahti/Vuokatti 2021 wydał oficjalny komunikat o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z członków reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

"W wyniku przeprowadzonych testów protokolarnych przed rozpoczęciem mistrzostw świata juniorów w Lahti, jeden z członków reprezentacji Polski w skokach narciarskich uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Wspomniana osoba została natychmiastowo poddana izolacji i nie ma dostępu do areny zawodów" – brzmi oświadczenie.

Na razie nie wiadomo, o którego ze skoczków konkretnie chodzi, ale w kadrze na mistrzostwa znaleźli się: Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), Arkadiusz Jojko (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kacper Juroszek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane).

Zrobiono powtórne testy. Jakie był ich wyniki?

Jak podaje dziennikarz portalu sport.pl, Piotr Majchrzak, wszyscy zawodnicy mieli zrobione już powtórne testy, a ich wynik był taki sam jak za pierwszym razem.

„Wszyscy mieli robione powtórne testy, i jeden dalej wyszedł pozytywny, reszta negatywna. Trwają rozmowy z fińskim sanepidem, co dalej” – zakomunikował dziennikarz na Twitterze.

Prawdopodobnie jeszcze dziś powinniśmy poznać ostateczny werdykt. Na czwartek 11 lutego zaplanowano konkursy indywidualne dziewcząt i chłopców, a na piątek 12 lutego zawody drużynowe. Mistrzostwa zostaną rozegrane na skoczni Salpausselkä w Lahti o punkcie konstrukcyjnym K90.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News