Skoki narciarskie Puchar Świata
screen - youtube.com/TVP Sport
Autor Łukasz Kowalski - 8 Lutego 2021

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutku

Skoki narciarskie usłyszały dobrą wiadomość. Dziennikarz TVP Mateusz Leleń przekazał informacje na temat zagrożonych konkursów Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Z powodu wiosennej aury i braku śniegu przyszłotygodniowe zawody stanęły pod znakiem zapytania. Redaktor poinformował, że organizatorzy na pewno zorganizują konkursy na rumuńskiej skoczni.

  • Skoki narciarskie usłyszały dobre wiadomości na temat konkursów w Rasnowie
  • Z powodu wiosennej aury, dodatnich temperatur i braku śniegu konkury na rumuńskiej skoczni stanęły pod znakiem zapytania
  • Dziennikarz TVP Mateusz Leleń poinformował, że przyszłotygodniowe zawodu dojdą do skutku

Skoki narciarskie w końcu usłyszały dobre wiadomości o konkursach w Rasnowie. W ostatnich dniach w rumuńskiej miejscowości panowała wiosenna aura, a temperatury sięgały tam nawet do 13 stopni Celsjusza.

To oraz brak śniegu powodowało, że konkursy na rumuńskiej skoczni stanęły pod znakiem zapytania. W poniedziałek wiadomość na temat konkursów w Rasnowie przekazał dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń.

Skoki narciarskie poznały decyzję w sprawie konkursów w Rasnowie

- Informacje od organizatorów z Rasnova: zawody Pucharu Świata w skokach (18-20.02) odbędą się - napisał dziennikarz na swoim profilu na Twitterze. - Prognozy pogody są optymistyczne, skocznię uda się przygotować - dodał.

I rzeczywiście prognozy pogody napawają optymizmem. Jeszcze przez kilka najbliższych dni w Rasnowie mają panować wysokie temperatury. Jeszcze w czwartek termometry mają wskazywać tam 14 stopni Celsjusza. Załamanie pogody ma przyjść z dnia na dzień.

Robert Lewandowski zapisał się dziś w historii. Dwa gole na klubowym mundialuRobert Lewandowski zapisał się dziś w historii. Dwa gole na klubowym mundialuCzytaj dalej

Już w piątek w Rasnowie ma być -6 stopni Celsjusza. W nocy ma spaść nawet do -18 stopni. Minusowe temperatury na skoczni w Rumunii mają się utrzymać przez następne dni, co pozwoli organizatorom odpowiednio przygotować obiekt do konkursów.

Konkursy w Rasnowie po raz drugi znalazły się w kalendarzu Pucharu świata. Skoczkowie po raz pierwszy na rumuńskiej skoczni rywalizowali przed rokiem. Najlepsi okazali się wtedy Karl Geiger i Stefan Kraft.

Dobre wiadomości przed konkursami w Rumunii

W tym sezonie zawody w Rasnowie będą próbą generalną przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. W piątek 19 lutego ma się tam odbyć konkurs indywidualny, a dzień później drużynowy. Niedziela jest zarezerwowana na zawody w konkursie mieszanych. W przyszłym tygodniu w Rumunii mają się odbyć także zawody Pucharu Świata Kobiet.

Zanim skoczkowie przeniosą się do Rasnowa, czeka ich rywalizacja na Wielkiej Krokwi. Zakopane po raz drugi w tym sezonie będzie organizować konkursy Pucharu Świata po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowało chińskie Zhangjiakou.

Wiadomo już, że, że podczas weekendowych zawodów w Zakopanem trener Polaków, Michal Doleżal nie będzie mógł wystawić pełnej puli 12. zawodników. W poniedziałek pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymał 20-letni Jarosław Krzak.

Do piątkowych kwalifikacji na Wielkiej Krokwi przystąpi jedenastu Biało-Czerwonych. Polacy wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News