Robert Lewandowski gole
twitter.com/@FCBayern
Autor Łukasz Kowalski - 8 Lutego 2021

Robert Lewandowski zapisał się dziś w historii. Dwa gole na klubowym mundialu

Robert Lewandowski jest coraz bliżej zdobycia kolejnego trofeum. Kapitan reprezentacji Polski dwoma golami wprowadził swój zespół do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Do tego w poniedziałek zapisał się w historii polskiej piłki. Napastnik Bayernu Monachium został pierwszym polskim piłkarzem, który wystąpił w Klubowych Mistrzostwach Świata i strzelił gola. Jego Bayern pokonał Al-Ahly Kair 2:0.

• Robert Lewandowski jest bardzo blisko zdobycia kolejnego trofeum w karierze
  • Bayern Monachium dzięki dwóm bramkom Polaka awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata, po zwycięstwie nad Al-Ahly Kair 2:0
  • Lewandowski został pierwszym polskim piłkarzem, który wystąpił w tym turnieju, a także pierwszym Polakiem z golem na Klubowych Mistrzostwach Świata
  • Bayern o zwycięstwo w turnieju zagra w czwartkowym finale z meksykańskim Tigres UANL

Robert Lewandowski jest coraz bliżej kolejnego trofeum w swojej karierze. Polski napastnik razem z Bayernem Monachium jest w Katarze, gdzie walczy o zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Monachijczycy walczą o swoje szóste trofeum w ostatnich dwunastu miesiącach. Drużyna Hansiego Flicka od czerwca wygrała mistrzostwo i Puchar Niemiec, w sierpniu triumfowała w Lidze Mistrzów, a we wrześniu zgarnęła Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy.

Robert Lewandowski bardzo blisko kolejnego trofeum

Bawarczycy walkę o tytuł klubowych mistrzów świata rozpoczęli od meczu półfinałowego z egipskim Al-Ahly Kair. Rywale mistrzów Niemiec na drodze do tego meczu pokonali w czwartek katarski Al-Duhail.

Od początku spotkania było widać, kto jest faworytem tego półfinału. Bayern Monachium od razu narzucił swoje warunki gry. Kontrolowali przebieg spotkania i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywali.

Nie żyje Adam Kopczyński, legendarny polski hokeistaNie żyje Adam Kopczyński, legendarny polski hokeistaCzytaj dalej

Szczególnie aktywni od początku spotkania byli skrzydłowi mistrzów Niemiec. Zarówno Serge Gnabry, jak i Kingsley Coman siali postrach o obronie rywali. Bardzo dobre zawody rozgrywał także Lewandowski.

Napastnik mistrzów Niemiec już wychodząc na murawę, zapisał się w historii polskiego futbolu. Lewandowski został pierwszym polskim piłkarzem, który wystąpił w meczu Klubowych Mistrzostw Świata.

Lewandowski w finale Klubowych Mistrzostw Świata

Na tym nie koniec wyjątkowych osiągnięć kapitana polskiej kadry. Napastnik Bayernu w 17. minucie spotkania wykorzystał podanie Gnabry'ego i strzałem z bliska wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie. Tym samym został pierwszym Polakiem z golem na KMŚ.

Po strzelonej bramce mistrzowie Niemiec nie forsowali tempa. Długo trzymali piłkę w środku pola i odpowiednim momencie przyspieszali. Tuż przed przerwą Lewandowski mógł strzelić swojego drugiego gola, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy był taki sam jak końcówka pierwszej. Bayern wyraźnie dominował, do tego okazję do podwyższenia wyniku miał Thomas Müller, ale Niemiec nie potrafił umieścić w piłki w siatce. Po dosyć niemrawym początku do głosu zaczął dochodzić zespół Al-Ahly. Egipcjanie nie mieli nic do stracenia i zaczęli coraz odważniej atakować bramkę Bayernu.

Po kilkunastu minutach intensywniejszej gry egipski klub opadł z sił. Podopieczni trenera Flicka przejęli kontrolę nad spotkaniem i nie pozwolili rywalom na wiele. W 85. minucie drugiego gola w spotkaniu strzelił Lewandowski. Polak wykorzystał dośrodkowanie Leroya Sane i z bliska głową umieścił piłkę w siatce.

Bayern w czwartek stanie przed szansą na wywalczenie drugiego w historii tytułu klubowych mistrzów świata (pierwszy wygrali w 2013 roku). Ich rywalem będzie meksykański Tigres UANL.