nie żyje zawodnik
pexels/rahul
Autor Łukasz Kowalski - 8 Lutego 2021

Nie żyje Adam Kopczyński, legendarny polski hokeista

Nie żyje legendarny polski hokeista. Polskie media obiegła informacja o śmierci Adama Kopczyńskiego. Wiadomości potwierdził były klub zawodnika ŁKS Łódź. Kopczyński na swoim koncie ma także występy w Cracovii i klubach belgijskich. Do tego był jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski, z którą był na igrzyskach w Sapporo i pięciu turniejach mistrzostw świata. Miał 73 lata.

  • Nie żyje legendarny polski hokeista Adam Kopczyński
  • Informacje o śmierci przekazał były klub zawodnika ŁKS Łódź
  • Kopczyński na swoim koncie ma występy na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata

Nie żyje legendarny polski hokeista. Polskie media w poniedziałek wieczorem obiegła informacja o śmierci Adama Kopczyńskiego. Były zawodnik zmarł w szpitalu w Zgierzu, miał 73 lata.

Informacje o śmierci hokeisty potwierdził jego były klub ŁKS Łódź. - Odszedł od nas Adam Kopczyński, legendarny hokeista ŁKS-u, reprezentant Polski, a przy tym kibic naszego klubu - napisał klub na swojej stronie internetowej.

Nie żyje legenda polskiego hokeja

Sam zawodnik był skazany na karierę sportowca. Jego ojciec przez lata był związany z Cracovią. W tym klubie swoje pierwsze kroki w karierze stawiał także zmarły w poniedziałek zawodnik.

Kopczyński nie święcił w Cracovii wielkich triumfów. Został za to legendą ŁKS-u. Z łódzkim klubem związany był dwukrotnie. Najpierw w latach 1970-1980, a później w 1985 roku. Największym sukcesem Kopczyńskiego w barwach ŁKS-u był brązowy medal mistrzostw Polski.

Polski skoczek zakażony. Nie wystartuje w Pucharze Świata w ZakopanemPolski skoczek zakażony. Nie wystartuje w Pucharze Świata w ZakopanemCzytaj dalej

Przez lata swoich występów na polskich lodowiskach Kopczyński zapracował sobie na status legendy ligi. Na krajowym podwórku zaliczył 413 spotkań, do tego był jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Polski.

W barwach narodowych wystąpił 107 razy i strzelił 6 goli. Największym osiągnięciem Kopczyńskiego w kadrze był występ na igrzyskach olimpijskich w Sapporo (1972 rok). Polska na tym turnieju zajęła szóste miejsce po pięciu porażkach w pięciu meczach grupy finałowej. Do tego wziął udział w pięciu turniejach mistrzostw świata.

Zmarł Adam Kopczyński - uczestnik igrzysk olimpijskich w Sapporo

W latach 80. wyjechał do Belgii, gdzie po raz pierwszy w karierze mógł cieszyć się z tytułu mistrza kraju. Jako szkoleniowiec i grający trener poprowadził zespoły Olimpia i Antwerpen do ośmiu tytułów mistrzowskich.

Kopczyński do samego końca był związany z łódzkim klubem. Poza hokejem pasjonował się także piłką nożną i tenisem. Jeszcze niedawno można było go spotkać na meczach ŁKS-u, jako kibic wspierał klub do swoich ostatnich dni.

Mimo że był urodzony w Krakowie, bardzo często pokazywał swoje przywiązanie do Łodzi. W listopadzie 2018 roku za swoje zasługi został odznaczony Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”.

Na razie nie podano co było przyczyną śmierci legendarnego hokeisty. - Rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego składamy szczere kondolencje - przekazał łódzki klub w pożegnaniu na stronie internetowej.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News