Pogoń Szczecin stadion
screen - youtube.com/ PogonSzczecinSA
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Paweł Cibicki zawieszony przez FIFA? Mowa o "poważnym przestępstwie"

Piłkarz Pogoni Szczecin może mieć bardzo poważne problemy. Szwedzka federacja zwróciła się z prośbą do FIFA o zawieszenie Pawła Cibickiego w prawach zawodnika. Wszystko ma związek z wielką aferą „match-fixing”, w którą miał być zamieszany gracz Portowców. Choć PZPN w zeszłym tygodniu poinformował o zawieszeniu napastnika, to jednak okazało się, iż nie jest to odpowiednio uregulowane.

  • Paweł Cibicki może zostać zawieszony przez FIFA
  • Do tej pory zawiesiła go szwedzka federacja
  • Wszystko ma związek z aferą „match-fixing” i udziałem piłkarza w przestępstwie

W zeszłym tygodniu Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym poinformował o zawieszeniu Pawła Cibickiego w prawach zawodnika. Było to konsekwencją decyzji szwedzkiej federacji SvFF. Jednak okazało się, że prawnie napastnik Pogoni Szczecin był zawieszony tylko na terenie Szwecji, dlatego spotkało się to z reakcją Portowców.

W związku z tym Szwedzi zwrócili się z prośbą do FIFA, która może faktycznie zawiesić Cibickiego. Wszystko jest pokłosiem rzekomego udziału piłkarza w aferze „match-fixing”, która polegała celowym wywoływaniu pewnych zdarzeń na boisku w powiązaniu z zakładami u bukmachera,

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuHubert Hurkacz odpadł z pierwszej rundy Australian OpenCzytaj dalej

Piłkarz Pogoni Szczecin miał dopuścić się poważnego przestępstwa

Według szwedzkiej federacji Paweł Cibicki był zamieszany w aferę „match-fixing”, a wraz z nim jego trzech kolegów. Zawodnikowi Pogoni Szczecin zarzuca się, że w maju 2019 roku jako piłkarz Elfsborga przyjął korzyść majątkową za celowe otrzymanie żółtej kartki w meczu Allsvenskan, czyli tamtejszej ekstraklasy. Wspomniani koledzy napastnika miały na to postawić zakład u bukmachera, w połączeniu z wynikiem spotkania niższej ligi, co przyniosło im bardzo okazałą wygraną.

Początkowo piłkarza zawiesiła szwedzka federacja, a później zrobiła to również polska. Jednak okazało się, iż komunikat PZPN był nie precyzyjny, bowiem Cibickiego zawieszono tylko na terenie Szwecji. W związku z tym sprawa ma zostać skierowana do wyższej instancji.

Paweł Cibicki może zostać zawieszony przez FIFA

- To poważne przestępstwo, w związku z czym uważamy, że ci zawodnicy w czasie trwania postępowania nie powinni móc grać również poza Szwecją - mówiła o całej sytuacji prawniczka związku, Christine Stridsberg.

Sprawa jest na tyle poważna, że postanowiono skierować prośbę do FIFA, aby ta całkowicie zawiesiła Pawła Cibickiego w prawach zawodnika. Światowa federacja oczywiście może podjąć taką decyzję, zwłaszcza że chodzi o sytuację, która jest poważnym zagrożeniem dla profesjonalnego futbolu. Na razie przychodzi nam poczekać na oświadczenie FIFA.

Cibicki dołączył do Pogoni Szczecin w trakcie zimowego okna transferowego sezonu 2019/20. Od tego czasu rozegrał dla Portowców 19 spotkań, w których strzelił w 4 gole. Ostatnimi czasy zdecydowanie nie cieszy się uznaniem szkoleniowca ekipy ze Szczecina, czyli Kosty Runjaicia, który wystawił go w zaledwie 4 spotkaniach ligowych.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News