Grzegorz Krychowiak
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 15 Lutego 2021

Grzegorz Krychowiak szczerze o zwolnieniu Jerzego Brzęczka

Grzegorz Krychowiak udzielił ostatnio wywiadu portalowi WP SportoweFakty. W rozmowie poruszony został rzecz jasna wątek reprezentacji Polski, a konkretnie zwolnienia Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera kadry. Pomocnik stwierdził, że był „zaskoczony” tą decyzją, ale jest dobrej myśli, co do współpracy z Paulo Sousą, o którym dowiedział się co nieco od kolegów z Lokomotiwu Moskwa.

  • Grzegorz Krychowiak odniósł się do zwolnienia Jerzego Brzęczka
  • Pomocnik podkreślił, że po fakcie rozmawiał z trenerem
  • Piłkarz Lokomotiwu Moskwa wypowiedział się także współpracy z Paulo Sousą

Zwolnienie Jerzego Brzęczka, które miało miejsce już prawie miesiąc temu, zaskoczyło wszystkich. O ile może nie zaskoczył sam fakt, że rozstano się z byłym już selekcjonerem, a moment, w którym postanowiono to zrobić.

Wydawało się, iż najlepszą okazją do takiej decyzji, były tygodnie zaraz po ostatnich spotkaniach w Lidze Narodów. Zbigniew Boniek poczekał jednak do stycznia, co wprowadziło w konsternację nie tylko środowisko dziennikarzy, ekspertów i kibiców, ale również samych reprezentantów Polski, tak jak choćby Grzegorza Krychowiaka, który o zwolnieniu Jerzego Brzęczka i jego następcy opowiedział na łamach portalu WP SportoweFakty.

Grzegorz Krychowiak zaskoczony zwolnieniem Jerzego Brzęczka

Polski pomocnik nie owijał w bawełnę i w wywiadzie przyznał wprost, że był zaskoczony zakończeniem współpracy z Jerzym Brzęczkiem.

- Zaskoczony? Oczywiście, że tak - zwłaszcza moment zwolnienia. Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników, którzy już wcześniej wypowiedzieli się w tym temacie: my jesteśmy od grania. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej - stwierdził Grzegorz Krychowiak w rozmowie z WP SportoweFakty.

Puchar Świata w Zakopanem: Słaba forma Polaków. Kubacki na szóstym miejscuPuchar Świata w Zakopanem: Słaba forma Polaków. Kubacki na szóstym miejscuCzytaj dalej

Ponadto zawodnik dodał, że kontaktował się Jerzym Brzęczkiem po tej decyzji PZPN-u. Piłkarz podziękował byłemu selekcjonerowi za współpracę i podkreślił, że dobrze układała się praca między nim a byłym opiekunem kadry. Jednak dodał, że dobra współpraca, to nie wszystko. - Wyniki były, ale czegoś zabrakło – stwierdził „Krycha”.

Krychowiak o Paulo Sousie: Jestem dobrej myśli

Grzegorz Krychowiak powiedział również, że jego dwóch kolegów z Lokomotiwu Moskwa miało już możliwość współpracowania z Paulo Sousą. Piłkarz przyznał, iż jest dobrej myśli, co może oznaczać, że jego koledzy wypowiadali się dobrze o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski.

Polski pomocnik wyraził również swoją opinię na temat słuszności decyzji Zbigniewa Bońka.

- Nowy impuls? Można się nad tym zastanawiać, ale jedyną odpowiedzią będą mistrzostwa Europy. Jeżeli uda nam się rozegrać bardzo dobry turniej, to okaże się, że prezes podjął słuszną decyzję. A jeżeli nie? Zostanie pewien niesmak – stwierdził zawodnik Lokomotiwu Moskwa na łamach WP SportowychFaktów.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News