Beata Zawadzka/East News
Autor Piotr Bernaciak - 18 Stycznia 2021

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Taką wiadomość na Twitterze podał Polski Związek Piłki Nożnej. Nie ujawniono informacji dotyczącej powodów rozstania się ze szkoleniowcem.

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Informację podał na Twitterze Polski Związek Piłki Nożnej, zamieszczając w sieci stosowny komunikat. Oficjalnie nie pojawiły się żadne powody rozstania ze szkoleniowcem.

Selekcjoner znany z prowadzenia wcześniej Lechii Gdańsk i Wisły Płock prowadził kadrę od 2018 roku. Przejął drużynę narodową w momencie, gdy po mundialu w Rosji odszedł z niej Adam Nawałka. Fani początkowo podchodzili do decyzji z nieukrywanym zaskoczeniem, lecz selekcjoner miał również swoje argumenty.

Dziś jednak nadeszła sensacyjna wiadomość. Jak dowiedzieliśmy się z komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem. Póki co nie podano nazwiska jego potencjalnego następcy, a spekuluje się, że może nim być trener zagraniczny.

Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski

Póki co nie wiadomo, kto zastąpi trenera reprezentacji Polski w najbliższych miesiącach. Decyzja ta zostanie podjęta w najbliższym czasie, gdy wyboru dokona sam Zbigniew Boniek. Jak informuje na Twitterze dziennikarz Weszło i Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski, selekcjoner został zwolniony.

Decyzja o rozstaniu się z Brzęczkiem miała wynikać z analizy perspektyw sportowych naszej kadry w 2021 roku. Drużyna narodowa spisywała się źle zwłaszcza w trakcie spotkań Ligi Narodów w ostatnim jej okienku, gdy przegraliśmy w żenujący sposób z Włochami i Holandią.

Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie następcą trenera Brzęczka. Jak spekulują polskie media, musi chodzić o szkoleniowca z zagranicy, który pomoże naszym piłkarzom osiągnąć lepszy wynik na Euro 2020, które odbędzie się już w tym roku.

Nie da się ukryć, że Jerzy Brzęczek w ostatnich miesiącach nie mógł cieszyć się wsparciem kibiców. Atakowano go niemalże z każdej strony, a jedynym głosem wsparcia był Zbigniew Boniek. Wygląda jednak na to, że cierpliwość prezesa również dobiegła końca.

Jerzy Brzęczek odchodzi z funkcji selekcjonera

Krzysztof Stanowski donosi, że decyzja została podjęta w związku z analizą gry naszej reprezentacji w 2020 roku i szans na poprawę obecnej sytuacji w 2021 roku. Najwyraźniej oceniono, że z obecnym selekcjonerem nie ma wielkich szans na poprawę i sukces na mistrzostwach Europy.

Więcej dowiemy się na czwartkowej konferencji, którą po zebraniu zarządu zorganizuje Polski Związek Piłki Nożnej.

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News