Zbigniew Boniek Bielik
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 4 Lutego 2021

Zbigniew Boniek przerywa milczenie ws. kontuzji Krystiana Bielika

Zbigniew Biniek publicznie zabrał głos w sprawie kontuzji Krystiana Bielika. 22-letni reprezentant Polski w sobotnim meczu Derby zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Pomocnik będzie pauzował przez około pół roku. Bielika na pewno zabraknie na czerwcowych mistrzostwach Europy. Stanem zawodnika przejął się prezes PZPN-u.

  • Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie kontuzji Krystiana Bielika
  • 22-letni polski pomocnik w sobotnim meczu Derby County zerwał więzadła krzyżowe
  • Dramatem młodego reprezentanta Polski przejął się szef polskiej piłki

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie kontuzji Krystiana Bielika. 22-letni pomocnik nie był w stanie dokończyć sobotniego meczu Derby County z Bristol City. Po starciu z rywalem w 35. minucie spotkania złapał się za kolano i został zniesiony na noszach.

Władze klubu, kibice, a także reprezentacja Polski liczyła, że kontuzja okaże się niegroźna. Badania nie pozostawiły żadnych wątpliwości. 22-latek zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i czeka go od pięciu do siedmiu miesięcy rehabilitacji.

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie Krystiana Bielika

To oznacza, że na pewno 22-latka nie zobaczymy na czerwcowych mistrzostwach Europy. Bielik w ostatnich tygodniach wyrósł na jedną z najjaśniejszych postaci nie tylko swojego klubu, ale całej ligi i mógł realnie myśleć o kolejnych powołaniach do reprezentacji.

Swoje wsparcie zawodnikowi przekazał Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z portalem Polsatu Sport wyjawił, jak zareagował na wiadomość o kontuzji Bielika. - Przyjąłem tę informację nie tylko z wielkim bólem, ale naprawdę łza w oku mi stanęła -wyjawił Boniek.

- Ostatnio też z nim rozmawiałem po kilku spotkaniach, gratulowałem mu bycia zawodnikiem meczu, zawodnikiem miesiąca itd. Bił z niego entuzjazm i chęć do gry. To co się stało, jest smutne zarówno dla niego indywidualnie, jak i dla reprezentacji Polski - dodał szef polskiej piłki.

Jednocześnie Boniek wyznał, że z młodym piłkarzem kontaktował się już nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. - Będziemy na niego spokojnie czekali - powiedział szef polskiej federacji w rozmowie z portalem.

Selekcjoner kadry skontaktował się Bielikiem po kontuzji

- Skontaktowałem się też z trenerem Paulo Sousą, który mówił, że dzwonił do Krystiana i też z nim rozmawiał. Więcej niż wesprzeć go, to my nie możemy, natomiast na pewno jest to rzecz przykra i niesamowicie trudna - przekazał prezes PZPN-u.

Dla Bielika to druga tak poważna kontuzja na przestrzeni roku. W styczniu 2020 roku również zerwał więzadła krzyżowe prawego kolana i do gry wrócił dopiero na początku listopada.

Piłkarz dopiero w czwartek w mediach społecznościowych odniósł się do kontuzji i ostatnich wydarzeń. - Ciężko mi o tym pisać, ale chciałem osobiście przekazać tę informację. Jestem całkowicie zdruzgotany, że zerwałem więzadła krzyżowe w moim prawym kolanie, co oznacza, że stracę resztę sezonu - napisał 22-latek.

- Wiem jednak, co trzeba zrobić, aby wrócić. Mam cudowne wsparcie mojej rodziny, przyjaciół oraz kolegów z klubu i reprezentacji. Kibicom dziękuję za słowa wsparcia. To wiele dla mnie znaczy. Mogę jedynie obiecać, że dam z siebie absolutnie wszystko w procesie rehabilitacji, tak aby wrócić do gry w jak najlepszej formie. W międzyczasie będę wspierał moich kolegów do końca tego sezonu - dodał.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News