Cristiano Ronaldo
screen - youtube.com/Juventus
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Lutego 2021

Cristiano Ronaldo do końca kariery w Juventusie?

Cristiano Ronaldo wciąż nie zwalnia. Mimo że Portugalczyk ma już prawie 36 lat, to nadal uchodzi za jednego z najlepszych zawodników na świecie i filar ofensywy "Starej Damy". Ostatnimi czasy dużo mówiło się o tym, że piłkarz zdecyduje się jeszcze na transfer, a wśród potencjalnych kupców wymieniano Paris Saint Germain, czy kluby amerykańskiej MLS. Zdaniem włoskich mediów, przyszłość zawodnika może wyglądać jednak zupełnie inaczej, a on sam zdecyduje się na przedłużenie umowy z Juventusem, co może oznaczać, że to właśnie w barwach giganta Serie A zakończy swoją piłkarską przygodę.

  • Cristiano Ronaldo lada dzień może przedłużyć umowę z Juventusem Turyn
  • Włoskie "Tuttosport" donosi, że władze "Starej Damy" ani myślą o sprzedaży Portugalczyka i chcą z nim przedłużyć umowę
  • Nowy kontrakt byłego gwiazdora Manchesteru United i Realu Madryt miałby obowiązywać do 38. urodzin piłkarza
  • Zdaniem włoskich ekspertów, może to być ostatni akt kariery legendarnego napastnika

Cristiano Ronaldo od lat nie schodzi poniżej gwiazdorskiego poziomu i mimo upływających lat pokazuje, że nadal jest w stanie grać w piłkę na najwyższych obrotach. Kapitan reprezentacji Portugalii jest w Juventusie niekwestionowaną gwiazdą, stąd też pojawiają się czasem domysły, że napastnik może być jeszcze obiektem transferowego zainteresowania największych. Duże zainteresowanie wyrażało Paris Saint Germain, Real Madryt, który miał wyrażać chęć powrotu piłkarza, a także kluby amerykańskiej MLS. Nieoczekiwanie jednak piłkarz może podjąć zupełnie inną decyzję.

Cristiano Ronaldo do końca kariery w Juventusie? Gorące spekulacje włoskich mediów

Z racji tego, że sam Ronaldo nie jest już najmłodszym piłkarzem i zaraz wchodzić będzie w 36. rok życia, to wydawać by się mogło, że będzie się powoli żegnał z europejską piłką i poszuka lukratywnych kontraktów w Stanach Zjednoczonych, bądź Chinach. Mimo że umowa piłkarza z klubem obowiązuje jeszcze przez półtora roku, to władze Juventusu wcale nie chcą puszczać piłkarza i mają mu zaraz zaoferować kolejny kontrakt, który może przekonać Portugalczyka do pozostania w Juventusie aż do 38 roku życia.

Zdaniem "Tuttosport" działacze Juventusu mieli już podjąć w tej sprawie decyzję, a o wszystkim zostało poinformowane środowisko piłkarza. Niewykluczone, że za kilka dni strony osiągną porozumienie i podpiszą umowę, która wydłużyłaby czas kontraktu piłkarza o rok, a sami włoscy dziennikarze sugerują, że może to być ostatni akt kariery piłkarskiej legendy.

Sam Juventus nie chce tracić zawodnika mimo wyraźnych sygnałów z Paris Saint Germain, które bardzo chętnie widziałoby napastnika w swoich szeregach. Zdaniem włoskich mediów, decyzja władz klubu ze stolicy Piemontu jest podyktowana jednakowo dużą wartością marketingową piłkarza, co i jego formą sportową, a sami przedstawiciele "Starej Damy" woleliby, aby piłkarz zakończył karierę w ich barwach, bądź w ostateczności grał dla klubu spoza Europy.

Możliwe więc, że Ronaldo pozostanie piłkarzem Juventusu do końca kariery. Istnieje jednak opcja, że już będąc przed 40. urodzinami zdecyduje się na pozaeuropejskie kierunki,

Jaką decyzję podejmie Ronaldo? Przyjaciel piłkarza uchylił rąbka tajemnicy

Mimo że kontrakt z Juventusem może być ostatnim w karierze Portugalczyka, to wcale nie musi tak być. Sam Ronaldo ma wyrażać bowiem zainteresowaniem grą w MLS pod koniec kariery, o czym mówił kilka miesięcy temu jego bliski przyjaciel - Nani. Były skrzydłowy Manchesteru United i Lazio Rzym przekonuje, że Ronaldo żywo rozważał temat gry w Ameryce.

- Kiedyś powiedział mi, że prawdopodobnie zakończy karierę w MLS . Nie jest to pewne w stu procentach, ale istnieje taka szansa - przyznał Nani

Jak więc widać, wszystko znajduje się w rękach Ronaldo i niewykluczone, że mimo przedłużenia kontraktu z Juventusem i zakończenia współpracy ze "Starą Damą" w wieku 38. lat, nie będzie on miał większych problemów ze znalezieniem pracodawcy za oceanem, to też sugestie "Tuttosport" mogą okazać się chybionymi prognozami.

Jak na swój wiek Ronaldo spisuje się wyjątkowo dobrze. W tym sezonie zdobył 22 bramki w 23 spotkaniach. Jego Juventus Turyn zajmuje czwartą pozycję w tabeli, jednak do liderującego AC Milan traci zaledwie 7 "oczek"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News