Piotr Zieliński
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Piotr Zieliński krytykowany we Włoszech, "znów mnie rozczarował"

Piotr Zieliński znalazł się w ogniu krytyki. Polakowi mocno oberwało się od włoskich mediów. Jednak nie tylko reprezentant Polski znalazł się pod lupą tamtejszych dziennikarzy. Cały Napoli zbiera w ostatnim czasie, delikatnie rzecz ujmując „niepochlebne” komentarze, a wszystko za sprawą złej gry i słabych wyników osiąganych przez piłkarzy spod Wezuwiusza.

  • Napoli znalazło się pod wielką krytyką mediów
  • Wszystko ma związek ze słabymi wynikami zespołu
  • Za jednego z największych winowajców dziennikarze uznają Piotra Zielińskiego

Piłkarze Napoli są ostatnio w słabiej formie. Podopieczni Gennaro Gatusso w ostatnich dwóch spotkaniach nie potrafili zgarnąć kompletu punktów, co spotkało się z dużą krytyką mediów. Generalnie dyspozycja neapolitańczyków w tym sezonie jest bardzo niestabilna, co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach.

Jak to zwykle bywa w przypadku niepowodzeń, szuka się winnych. Za jednego z winowajców takiego stanu rzeczy jeden z włoskich dziennikarzy uznał Piotra Zielińskiego. Z jego ust padły słowa, które w Polsce są powszechnie znane.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuHubert Hurkacz odpadł z pierwszej rundy Australian OpenCzytaj dalej

Napoli bez formy

Od podium Serie A na koniec tego sezonu Napoli raczej może pomarzyć. Piłkarze spod Wezuwiusza tracą do trzeciego Juventusu 5 punktów. Nieco lepiej wyglądają szansę na wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów, bowiem czwarta AS Roma ma przewagę zaledwie 3 punktów nad zespołem prowadzonym przez Gennaro Gatusso, który zajmuje 6 miejsce, a na dodatek ma o jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Mimo że Napoli pozostaje w czołówce, to styl i stabilność formy tej drużyny są poważnie kwestionowane. Na dodatek neapolitańczycy wygrali tylko jeden mecz z drużyną ze ścisłego topu, a był to spotkanie z AS Romą rozegrane pod koniec listopada, gdzie Piotr Zieliński z kolegami zwyciężyli 4:0. Pozostałe starcia z Milanem, Intere, Juventusem i Lazio, Napoli przegrało.

Dziennikarz w ostrych słowach o Piotrze Zielińskim

Włoski dziennikarz Guido Trombetti na łamach gazety „La Republica” zdecydowanie oskarżył Piotra Zielińskiego, że ten gaśnie, gdy tylko i zespołowi gra się nie wiedzie.

- Po raz kolejny najbardziej mnie rozczarował. Ma niezwykłe umiejętności techniczne, natura obdarzyła go ogromnymi możliwościami, niezbędnymi do bycia mistrzem, a znowu nie potrafi tego pokazać - stwierdził Trombetti.

Takie tezy doskonale znamy z „naszego podwórka”, ponieważ nierzadko pojawiają się one przy okazji meczów reprezentacji Polski. Dziennikarz postawił również pytanie, na które wszyscy chcielibyśmy znać odpowiedź, gdyż polscy dziennikarze i kibice także często je sobie zadają.

- Zachodzi podejrzenie, że jest piłkarzem bardziej pasującym do prowincjonalnego grania, niż do rywalizacji na dużej scenie. Ma 26 lat - jak długo musimy czekać? – pisał dziennikarz.

Tezy i pytania postawione przez włoskiego dziennikarza, są wyraźnym potwierdzeniem krytyki, z jaką Piotr od dawna spotyka się w naszym kraju. Zatem okazuje się, że nasze wątpliwości wobec postawy Zielińskiego nie były bezpodstawne i dostrzegane są również za granicą.

Źródła: La Republica, Meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News