Piotr Zieliński Napoli
screen transmisja Eleven Sports
Autor Łukasz Kowalski - 7 Stycznia 2021

Drużyna Piotra Zielińskiego przegrała w żenującym stylu. Dziennikarz kpi, prawdziwa parodia w wykonaniu Napoli

Piotr Zieliński, który w ostatnich dniach jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników Napoli, nie dał rady poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa nad Spezią (1:2). W doliczonym czasie gry idealną okazję do wyrównania zmarnowali Fernando Llorente i Eljif Elmas. Po komicznym nieporozumieniu piłkarzy Napoli drwią z nich nawet dziennikarze.

• Piotr Zieliński był jednym z najlepszych zawodników Napoli w meczu ze Spezią, ale jego drużyna przegrała 1:2
  • Faworyzowane Napoli przegrało z 16. w tabeli beniaminkiem Serie A
  • Fernando Llorente i Eljif Elmas w komiczny sposób nie wykorzystali sytuacji do wyrównania w tym spotkaniu
  • Z piłkarzy Napoli drwią włoscy dziennikarze

Piotr Zieliński po raz kolejny był jednym z najlepszych zawodników Napoli. Forma Polaka wyraźnie rośnie z kolejnymi tygodniami, co potwierdził w niedawnym meczu z Cagliari (4:1). Polak nowy rok rozpoczął z dwoma golami w lidze.

Tak dobrze nie poszło mu w kolejnym spotkaniu. Napoli na własnym stadionie podejmowało 16. w tabeli Spezię. Beniaminek Serie A przed meczem z neapolitańczykami nie wygrało żadnego z ostatnich ośmiu ligowych spotkań.

Piotr Zieliński nie pomógł Napoli w meczu ze Spezią

Z kolei po meczu z Cagliari wydawało się, że ekipa Gennaro Gattuso pokonała kryzys, z jakim zmagała się pod koniec roku. Wszystko wskazywało na to, że Napoli czeka gładka przeprawa w środowym spotkaniu.

Piłkarze trenera Gattuso nie zachwycili w całym spotkaniu. Kibice na pierwszego gola czekali do 58. minuty spotkania i trafienia Andrea Petagny. Prowadzenie Napoli nie trwało długo. 10 minut później do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził M'Bala Nzola.

Znamy klasyfikację generalną po Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko jasne, wspaniałe wyniki trzech PolakówZnamy klasyfikację generalną po Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko jasne, wspaniałe wyniki trzech PolakówCzytaj dalej

Zieliński nie pomógł zespołowi w odzyskaniu prowadzenia. Gattuso ściągnął Polaka w 76. minucie spotkania i w jego miejsce wprowadził Stanislava Lobotkę. Chwilę później szanse Napoli na zwycięstwo drastycznie się zwiększyły.

Drugą żółtą kartkę w tym meczu zobaczył obrońca Spezii, Ardian Ismaijili. Jednak piłkarze Napoli nie potrafili wykorzystać gry z przewagą przeciwnika. Mało tego, w 81. minucie stracili kolejnego gola po trafieniu Tomasso Pobegi.

Kuriozalna sytuacja w końcówce meczu Napoli

Napoli do samego końca starało się doprowadzić do wyrównania. Najlepszą okazję do strzelenia gola Azzurri mieli w czwartej minucie doliczonego czasu. Jednak w polu karnym Spezii doszło do kuriozalnego nieporozumienia między Fernando Llorente i Eljifem Elmasem.

Hirving Lozano przedarł się na skrzydle i zagrał piłkę na środek pola karnego. Tę tyłem do bramki przyjął Hiszpan, ale w idealnej okazji od strzału nie porozumiał się z kolegą z zespołu. Ostatecznie piłkę z pola karnego wybił obrońca Spezii.

Ze zmarnowanej i kuriozalnej sytuacji drwią kibice włoskiego futbolu. Uszczypliwości pod adresem zawodników Napoli nie szczędzą także włoscy dziennikarze. Paolo Ziliani na Twitterze opublikował nawet wymyślony przez siebie dialog, w którym piłkarze przekomarzają się, który z nich ma kopnąć piłkę jako pierwszy.

"Proszę, rozgość się" - mówi Llorente. "Dziękuję, nie śmiałbym..." - odrzekł Elmas. "Nalegam" - odpowiada hiszpański napastnik.

Napoli po 15. spotkaniach Serie A ma na koncie 28 punktów i zajmuje 6. miejsce. Prowadzi AC Milan, który ma nad neapolitańczykami 9 punków przewagi.