Zlatan Ibrahimović gol
IBERION
Autor Łukasz Kowalski - 7 Lutego 2021

Zlatan Ibrahimović zapisał się w historii, 500. gol w karierze

Zlatan Ibrahimović przełamał kolejną barierę. Szwedzki napastnik w niedzielnym meczu z Crotone strzelił dwie bramki, a jego AC Milan wygrał 4:0. Pierwsze trafienie "Ibry" było jego golem numer 500 w karierze klubowej. Szwed jest trzecim aktywnym piłkarzem, który przełamał tę barierę w klubowej piłce.

• Zlatan Ibrahimović ustrzelił dublet w niedzielnym meczu z Crotone
  • Pierwsze trafienie Szweda było golem numer 500 w jego klubowej karierze
  • Szwedzki napastnik przeżywa drugą młodość w barwach AC Milanu

Zlatan Ibrahimović w tym sezonie przeżywa drugą młodość w AC Milanie. 39-letni napastnik poprowadził w niedzielę swój zespół do efektownego zwycięstwa nad Crotone (4:0). Szwed ustrzelił dublet.

Napastnik Milanu niedzielne spotkanie rozpoczął w podstawowym składzie. Od początku spotkania było wiadomo, że zwycięzca niedzielnego spotkania może być tylko jeden. Drużyna Stefano Piolego z łatwością rozprawiła się z Crotone.

Zlatan Ibrahimović strzelił gola nr 500 w klubowej karierze

Wielki udział w zwycięstwie miał Ibrahimović. Szwed otworzył wynik spotkania w 30. minucie spotkania. 39-latek otrzymał podanie od Rafaela Leao, obiegł obrońców rywali i z bliska pokonał bramkarza rywali.

To było szczególne trafienie dla szwedzkiego napastnika. Dzięki tej bramce Ibrahimović stał się trzecim aktywnym piłkarzem, który ma na koncie 500 trafień w klubowej karierze. Wcześniej ten pułap osiągnęli jedynie Cristaino Ronaldo i Leo Messi.

Druzgocące informacje prosto z Argentyny. Były król strzelców odebrał sobie życieDruzgocące informacje prosto z Argentyny. Były król strzelców odebrał sobie życieCzytaj dalej

Na imponujący bilans pięciuset goli złożyły się występy na przestrzeni ponad dwudziestu lat. Przez ten czas Szwed strzelał gole i reprezentował takie kluby jak Malmo FF, Ajax Amsterdam, Juventus FC, Inter Mediolan, FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy oraz AC Milan.

Swojego drugiego dola w niedzielnym meczu Ibrahimović strzelił w 64. minucie spotkania. Kolejne dwa trafienia dla Milanu strzelił Ante Rebić, który pokonał bramkarza rywali w 69. i 70. minucie.

Wielkie osiągnięcie Ibrahimovicia

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Milan umocnił się na prowadzeniu w Serie A. Sam Ibrahimović z czternastoma trafieniami w sezonie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Więcej goli od niego ma tylko Ronaldo i Romelu Lukaku.

39-letni Szwed po meczu skomentował swoje osiągnięcie. - Ten rekord oznacza, że zdążyłem już strzelić trochę goli w swojej karierze - powiedział Ibrahimović po ostatnim gwizdku sędziego cytowany przez "Football Italia".

- Podkreślam, że najważniejsze jest dla mnie, aby pomagać kolegom z zespołu. Zamierzam utrzymać formę i w dalszym ciągu trafiać do siatki. To jest mój główny cel - zaznaczył szwedzki napastnik po meczu.

Milan jest liderem Serie A po 21. kolejkach. Rossoneri mają na koncie 49 punktów i dwa "oczka" przewagi nad Interem Mediolan. Trzeci jest obrońca tytułu Juventus Turyn, który ma siedem punktów straty do lidera i jeden zaległy mecz do rozegrania.