Trener Brighton Graham Potter
Phil Duncan via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Karbownik i Moder zadebiutują już w środę? Mamy stanowisko trenera Brighton

Piłkarze Brighton są w ostatnim czasie trapieni przez kontuzje. Rzecz jasna nie jest do dobra wiadomość dla żadnego klubu, ale może by to okazja dla zawodników grających mniej regularnie. Właśnie do tego grona należą Michał Karbownik i Jakub Moder, na których debiut w nowym zespole wciąż musimy czekać. Jednak możliwe, że ten stan rzeczy nie potrwa już zbyt długo.

  • Liczba kontuzji w ekipie Brighton jest coraz większa
  • Piłkarzami Mew są Michał Karbownik i Jakub Moder
  • Obaj Polacy mogą dzięki temu już niedługo doczekać się debiutu w nowych brawach

Michał Krabownik i Jakub Moder zostali wykupieni przez Brighton w trakcie letniego okna transferowego. Obu zawodników natychmiast wypożyczono do swoich poprzednich klubów, czyli odpowiednio Legii Warszawa i Lecha Poznań do końca sezonu. Jednak Mewy postanowiły ściągnąć swoich nowych piłkarz już zimą.

Wydaje się, że decyzja brytyjskiej ekipy okazała się słuszna, bowiem Brighton ma poważne problemy kadrowe. Wszystko przez kontuzje graczy podstawowego składu, bo może być okazją dla Polaków i jest nawet prawdopodobne, że debiutu któregoś z nich z nich doczekamy się w tym tygodniu.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuPilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuCzytaj dalej

Polacy są już w kadrze meczowej

Zarówno Michał Karbownik jak i Jakub Moder ostatni mecz ligowy oglądali już wspólnie z ławki rezerwowych. Jak na razie dla tego pierwszego był to dopiero 2 mecz w kadrze meczowej, ale dla drugiego już 4.

Jednak od niedawna mówi się, że to właśnie Karbownik ma większe szanse na debiut Brighton. Wszystko przez kontuzje zawodników występujących w bocznych sektorach boiska. Na razie takowego były gracz Legii Warszawa się nie doczekał. W przypadku Jakuba Modera sytuacja kadrowa jest nieco bardziej skomplikowana, aczkolwiek jego regularna obecność w kadrze meczowej może być dobrym prognostykiem.

Sam szkoleniowiec Mew, Graham Potter tonuje nastroje i podkreśla, że dla obu Polaków przejście do Premier League to duży przeskok i potrzeba czasu na aklimatyzację.

- Byli już w kadrze, obaj w tej chwili przystosowują się do nas i do swojego nowego życia. To nie jest takie proste - zaznaczył szkoleniowiec Brighton.

Karbownik i Moder zadebiutują już w najbliższym meczu Brighton?

Brighton swoje najbliższe spotkanie ma zaplanowane już na środę. Jutro Mewy zmierzą się w wyjazdowym meczu z Leicester w ramach 1/8 finału FA Cup. Wydaje się być to bardzo dobrą okazją do tego, aby dać szansę Michałowi Karbownikowi oraz Jakubowi Moderowi.

Nadzieję w serca polskich kibiców wlał na przedmeczowej konferencji Graham Potter, który nie wykluczył gry obu zawodników.

- Na pewno będą w kadrze, a decyzję na temat tego, czy zaczną mecz od początku, podejmiemy bliżej spotkania – zdradził szkoleniowiec Mew.

W Premier League po 23 kolejkach Brighton plasuje się na 15 miejscu w tabeli z przewagą 10 punktów nad strefą spadkową. Po spotkaniu z Leicester w Pucharze Anglii Mewy podejmą w weekend u siebie Aston Villa.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News