Przeprosiny Marcin Gortat
Legia Warszawa
Aleksy Kiełbasa/Zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Artem Szabanow zagra w Legii Warszawa?

Legia Warszawa jest już niemal na ostatniej prostej w sprawie pozyskania bardzo wartościowego piłkarza. Mowa o Artemie Szabanowie z Dynama Kijów. Stołeczne zespół miał już osiągnąć porozumienie z ukraińskim klubem o wypożyczeniu zawodnika z opcją wykupu. To bardzo dobra wiadomość dla Czesława Michniewicza, który podkreślał, że kadra potrzebuje wzmocnień, a takowych do tej pory nie było.

  • Legia Warszawa jest blisko pierwszego wzmocnienia
  • Do drużyny mistrza Polski ma dołączyć Artem Szabanow
  • Piłkarz Dynama Kijów ma na koncie mecze w reprezentacji Ukrainy oraz Lidze Mistrzów

Według informacji portalu sport.pl Legia Warszawa jest już bardzo blisko finalizacji wypożyczenia piłkarza Dynama Kijów. Artem Szabanow ma zostać nowym zawodnikiem mistrza Polski. Piłkarz ma na razie dołączyć do stołecznej ekipy na zasadzie półrocznego wypożyczenia, ale z opcją wykupu po tym okresie.

Bez wątpienia kadra legionistów po zimowych odejściach Michała Karobwnika, Vamary Sanogo, Domagoja Antolicia, Pawła Stolarskiego, Maciej Rosołka i Willima Remy’ego potrzebuje wzmocnień. Na razie przy Łazienkowskiej nie pojawiło się żadne nowe nazwisko i właśnie pierwszym ma być ukraiński obrońca.

Kim jest Artem Szabanow?

Artem Szabanow jest 28-letnim piłkarzem występującym na pozycji stopera. To wychowanek Dynama Kijów, ale do drużyny seniorskiej trafił dopiero w 2018, bowiem wcześniej występował w takich klubach jak: Arsenał Kijów, Wołyń Łuck, Stal Kamieńskie i Olimpik Donieck.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuPilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuCzytaj dalej

Piłkarz jeszcze w poprzednim sezonie cieszył się dużym zaufaniem szkoleniowca ekipy ze stolicy Ukrainy. Szabanow regularnie występował w rozgrywkach ligowych i miał okazję również wystąpić w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie, gdzie Dynamo uległo na Camp Nou Blaugranie 2:1. W sumie w barwach tej drużyny w ciągu 3 lat rozegrał 69 spotkań.

Obrońca kijowskiej drużyny ma także na swoim koncie 2 występy w reprezentacji Ukrainy. Jednak w trwającej kampanii jego pozycja w zespole jest na tyle zła, iż pozostanie w Dynamie, wiązałoby się dla niego ze znacząco ograniczoną ilość występów, dlatego 28-latek szuka sobie innego klubu.

Piłkarz Dynama Kijów bardzo blisko Legii Warszawa

Jak podaje portal sport.pl, Legia Warszawa osiągnęła już nawet porozumienie z Dynamem Kijów, co do wypożyczenia Artema Szabanowa. Aktualnie obie strony mają już załatwiać tylko kwestie formalne, mające pozwolić zawodnikowi na przyjazd do Warszawy, przejście testów medycznych oraz podpisane kontraktu.

Wydaje się, że Szabanow nie będzie jedynym transferem Legii tej zimy. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, mistrz Polski potrzebuje wzmocnień, zwłaszcza że Czesław Michniewicz przeszedł w ostatnim czasie na ustawienie 3-4-3 i będzie potrzebował dużej liczby zawodników, aby rotować formacjami.

Według portalu Meczyki.pl Legia Warszawa ma ponownie ruszyć na łowy za wschodnią granicę. Tym warszawiacy będą mieli się starać o pozyskanie 23-letniego Jasura Jakszibojewa. Piłkarz z Uzbekistanu w ostatnim czasie grał w drużynie Szachtiora Soligorsk. W poprzednim sezonie ligi białoruskiej strzelił aż 16 goli, a do Legii miałby trafić na zasadzie transferu definitywnego. Zawodnik ten występuje głównie na pozycji napastnika, ale może również ustawiany na skrzydłach.

Źródła: sport.pl, Meczyki.pl</p

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News