Legia Warszawa klub
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 4 Lutego 2021

Nieoficjalnie: Dariusz Mioduski chce sprzedać Legię, ustalił już cenę

Legia Warszawa może zmienić właściciela. Obecny włodarz mistrzów Polski Dariusz Mioduski miał już ustalić cenę za klub i oczekiwać na propozycje. Wojskowi są w bardzo złej sytuacji finansowej, właściciel pożyczył klubowi ponad 40 milionów złotych i teraz zamierza odzyskać zainwestowane pieniądze. Pomóc w tym ma zagraniczny inwestor.

  • Legia Warszawa może w najbliższym czasie zmienić własciciela
  • Media nieoficjalnie podają informację, że właściciel Legii Dariusz Mioduski ustalił już cenę za kub i jest otwarty na propozycje
  • Zdaniem Meczyki.pl biznesmen chce odzyskać zainwestowane pieniądze
  • Właściciel Legii stanowczo zaprzecza tym doniesieniom

Legia Warszawa w ostatnich dniach przechodzi przez problemy finansowe. Raport obrotowy kluby za okres od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku pokazał, że klub ma ponad 78 milionów złotych.

Do tego Marcin Żuk z legia.net informuje, że wraz z odsetkami, całkowite zadłużenie klubu wynosi 171,3 mln złotych. Ponad 40 milionów z tego ma pochodzić, z jakiej pożyczki Mioduski udzielił klubowi na przestrzeni lat.

Legia Warszawa zmieni właściciela?

Portal Meczyki.pl poinformował, że sytuacja finansowa klubu ma się coraz gorzej. Wpływ mają mieć na to niepowodzenia w europejskich pucharach, a do tego mniejsze wpływy do klubowej kasy z powodu pandemii koronawirusa i braku kibiców na stadionie.

Niedawno w polskich mediach pojawiła się informacja, że zainteresowany kupnem mistrzów Polski miał być Pini Zahavi, menadżer piłkarski, który opiekuje się interesami m.in. Roberta Lewandowskiego. Zdaniem Meczyki.pl temat był poważny, a izraelski agent miał sondować możliwość kupna pakietu większościowego klubu.

Mioduski nabył Legię do spółki z Bogusławem Leśnodorskim i Maciejem Wandzlem za ok. 20 milionów złotych w 2014 roku. Wtedy długi klubu wynosiły ok. 250 mln złotych. Po trzech latach odkupił 40% akcji od współwłaścicieli za ok. 38 milionów złotych.

Nie wiadomo, ile teraz dokładnie kosztowałaby Legia Warszawa, ale zdaniem Meczyki.pl cała transakcja byłaby trudna do przeprowadzenia. Serwis podaje, że sprzedaż klubu wiązałaby się dla Mioduskiego z wielkimi stratami.

Zdaniem mediów Mioduski miał ustalić cenę za Legię Warszawa

Jeszcze w 2017 roku klub szacowano na ok. 95 milionów złotych, teraz ta kwota ma być dużo niższa. Zdaniem portalu to właśnie zbyt wygórowane oczekiwania Mioduskiego miały być powodem, tego, że Zahavi nie zdecydował się zainwestować w klub. Rzekoma kwota, za którą klub miałby zostać sprzedany, nie została ujawniona, jednak rzekomo ustalił ją sam Dariusz Mioduski.

Legia Warszawa doniesieniom o sprzedaży od razu zaprzeczyła, jednak meczyki.pl informuje, że nieoficjalnie Mioduski miał już ustalić cenę za klub i jest otwarty na propozycje. Dzięki sprzedaży Legii miałby odzyskać zainwestowane w klub pieniądze.

Dziennikarz WP Sportowe Fakty, Marek Wawrzynowski odniósł się do tych informacji na swoim Twitterze. - nie przesądzam niczego, ale smsowo zapytałem Dariusza Mioduskiego o kwestię sprzedaży Legii Warszawa, odpisał jednym słowem: "Bzdura" - przekazał.

Legia w obecnym sezonie broni tytułu mistrzowskiego. Po piętnastu ligowych kolejkach Wojskowi zajmują 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 29. punktów. Do liderującej Pogoni Szczecin dwa "oczka" straty. W sobotę legioniści zagrają z trzecim Rakowem Częstochowa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News