PZPN kara
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Łukasz Kowalski - 4 Lutego 2021

Słynny polski klub ukarany przez PZPN. Dostaną ujemne punkty w tabeli, surowa kara

PZPN we wtorek podjął decyzję w sprawie GKS-u Bełchatów. Klub, który od dłuższego czasu przeżywa problemy finansowe, został ukarany za brak terminowych spłat zobowiązań. Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, że następny sezon rozpocznie z czterema ujemnymi punktami. Klub może się odwołać od decyzji.

  • PZPN podjął decyzję w sprawie GKS-u Bełchatów
  • Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej odjęła pierwszoligowemu klubowi cztery punty w następnym sezonie
  • Władze komisji podjęły taką decyzję ze względu na brak terminowych spłat należności
  • Klub może się jeszcze odwołać od decyzji o karze

PZPN we wtorek podjął decyzję w sprawie GKS-u Katowice. Klub od dłuższego czasu ma problemy finansowe, przez które omal nie dostał licencji na grę w I lidze. Na zapleczu Ekstraklasy są beniaminkiem po awansie z II ligi.

Klubowi jednak nie udało się pokonać problemów finansowych. Właśnie ze względu na braki regulaminowych płatności w sprawie GKS-u obradowała Komisja. We wtorek podjęła decyzję, że klub zostanie ukarany.

PZPN ukarał GKS Bełchatów

- 2 lutego 2021 roku Komisja ds. Licencji Klubowych zakończyła analizę dokumentów z zakresu kryterium F.09 dla klubów Fortuna 1. ligi - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej związku.

- W toku weryfikacji dokumentów Komisja stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09. W stosunku do pozostałych klubów Fortuna 1. ligi, Komisja nie stwierdziła naruszeń kryterium F.09 - dodano.

W komunikacie przekazano, że GKS Bełchatów w przyszłym sezonie, czyli 2021/2022, będzie rozpoczynał rywalizację z czterema ujemnymi punktami. Kara będzie obowiązywać na każdym poziomie rozgrywkowym, na którym znajdzie się klub.

To będzie kolejny sezon z rzędu, który Brunatni rozpoczną z ujemnym dorobkiem punktowym. Klub z Bełchatowa obecne rozgrywki rozpoczynał z dwoma punktami na minusie. Taką karę na klub nałożyła komisja po odwołaniu klubu.

Trudna sytuacja GKS-u Bełchatów

GKS-owi przysługuje także odwołanie od decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN. Klub na jej złożenie ma pięć dni od momentu otrzymania przedmiotowej decyzji.

- Z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r., Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym - dodano w komunikacie.

Na razie piłkarze GKS-u nie zaliczą obecnego sezonu do udanych. Brunatni zajmują 15. miejsce na zapleczu Ekstraklasy z przewagą 5. punktów nad ostatnią w tabeli Resovią Rzeszów. W tym sezonie do II ligi spadnie tylko jeden klub.

Do tego martwić może forma zespołu w ostatnich miesiącach. Brunatni zaliczyli pięć ligowych porażek z rzędu. GKS rozgrywki w I lidze po przerwie zimowej wznowi 27 lutego. Rywalem będzie Górnik Łęczna.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News