Bayern Monachium przekłada mecz
Sammy Minkoff via www.imago-images.de
Autor Piotr Bernaciak - 4 Lutego 2021

Mecz Bayernu z Herthą przesunięty, wszystko przez wylot na KMŚ

Bayern Monachium już w piątek rozegra ligowe spotkanie z Herthą Berlin. Jak się okazuje, mecz rozpocznie się wcześniej, niż do tej pory planowano. Ma to związek z planami mistrzów Niemiec, którzy zamierzają pilnie opuścić kraj. To z kolei jest spowodowane występem na Klubowych Mistrzostwach Świata.

Bayern Monachium niebawem rozpocznie swoje zmagania na Klubowych Mistrzostwach Świata. Klub Roberta Lewandowskiego miał prawo narzekać na napięty terminarz z powodu specyficznego sezonu w futbolu, który ponownie naznaczony jest pandemią. Niestety, okazuje się, że to nie jedyny problem.

W przypadku mistrzów Europy, za jakich uznawani są zdobywcy Ligi Mistrzów, dochodzi jeszcze jeden problem, z którym muszą mierzyć się jako jedyni na kontynencie. Chodzi oczywiście o udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, co z pewnością w pewnym stopniu krzyżuje im szyki.

Jak się dowiadujemy, z powodu udziału w tych rozgrywkach mecz Bayernu Monachium w Bundeslidze w ten piątek został przełożony na nieco wcześniejszą godzinę. Ma to nieco usprawnić organizację przelotu zespołu do Kataru, gdzie odbędzie się turniej.

Bayern Monachium wystąpi na Klubowych MŚ

W sezonie, w którym na wiele wciąż wpływ ma pandemia, mówiło się o całkowitym odwołaniu turnieju Klubowych Mistrzostw Świata, które absolutnie nie są na tyle ważnym i generującym zainteresowanie turniejem, by nie móc z niego zrezygnować. FIFA postąpiła jednak inaczej.

Z tego powodu Bayern musi przenieść się do Kataru, gdzie odbędzie się niebawem turniej. Piątkowy mecz z Herthą Berlin o 20.30 mógł bardzo utrudnić drużynie organizację przelotu, jednak pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi pół godziny wcześniej.

Wiele wskazuje na to, że znacząco pomoże to drużynie w usprawnieniu logistycznej operacji, jaką jest transport do Kataru. W poniedziałek 8 lutego Bayern rozpocznie swoja grę na KMŚ od fazy półfinałowej. Drużyna rozegra na turnieju jedynie dwa mecze.

11 lutego odbędzie się natomiast finał i mecz o trzecie miejsce. Spotkania na pewno będą cieszyć się wysoką oglądalnością, bo zdobywcy Ligi Mistrzów mogą mierzyć się z najlepszymi drużynami z innych kontynentów w zasadzie tylko raz w roku.

Bayern Monachium po latach zagra na klubowym mundialu

Bayern Monachium zagra na klubowym mundialu po raz pierwszy od 2013 roku. Dotychczas europejskie drużyny były ogromnymi faworytami tego typu turniejów i wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie tym razem.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo Bayernu Monachium w turnieju finałowym będzie prawdziwą sensacją. Mecze w Polsce transmitować będzie Telewizja Polska.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News