PZPN kibice
screen - youtube.com/WeszłoTV
Autor Łukasz Kowalski - 8 Lutego 2021

Media: PZPN złoży wniosek o otwarcie stadionów dla kibiców

PZPN chce w najbliższych dniach przedstawić plan powrotu kibiców na trybuny Ekstraklasy. W ostatnich dniach rząd poluzował część restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, ale wydarzenia sportowe wciąż rozgrywane są bez publiczności. PZPN w najbliższych dniach ma przedstawić argumenty Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki za otwarciem trybun, a kibice na mecze mieliby wrócić 1 marca.

  • PZPN w najbliższych dniach ma przedstawić plan powrotu kibiców na trybuny
  • Związek ma przedstawić argumenty Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki za otwarciem trybun
  • Zgodnie z planem związku fani na stadionach mieliby się pojawić już 1 marca

PZPN reaguje w sprawie poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Na poniedziałkowej konferencji prasowej rząd poinformował o zmianie obostrzeń w niektórych sektorach i nie ominęły one także sportu.

Od piątku 12 lutego otwarte zostaną baseny i obiekty na świeżym powietrzu, co przywróciło do życia sport amatorski. Decyzją rządu otworzyć się mogą także stoki. Wciąż zamknięte pozostają siłownie i aquaparki.

PZPN chce powrotu kibiców na stadiony

Te zmiany dały nadzieję kibicom piłkarskim, że będą mogli oni wrócić już niedługo na stadiony. Liczono na to, szczególnie że można będzie uprawiać sport amatorski na świeżym powietrzu, a kibice podczas meczów również by na nim przebywali.

Na razie na to się nie zanosi, ale Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że PZPN zamierza podjąć działania w tej sprawie. Dziennikarz informuje, że związek na wtorkowym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki ma przedstawić plan powrotu kibiców na trybuny.

Robert Lewandowski zapisał się dziś w historii. Dwa gole na klubowym mundialuRobert Lewandowski zapisał się dziś w historii. Dwa gole na klubowym mundialuCzytaj dalej

Związek przygotował specjalny protokół, który miałby regulować powrót kibiców na stadiony. Jak informuje Włodarczyk, przygotowany plan przed komisją ma zaprezentować Marek Doliński - dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dziennikarza plan PZPN-u zakłada, że kibice wrócą na trybuny m.in. Ekstraklasy 1 marca. Na razie fani mogliby zająć od 20 do 50 procent pojemności trybun.

Związek przygotował plan powrotu kibiców na trybuny

Włodarczyk informuje, że politycy są skłonni przystać na propozycję ponownego otwarcia trybun, jednak tylko w przypadku odpowiednio przygotowanego planu. Za zmianami ma lobbować prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Kibice dali upust swoim emocjom w ostatniej kolejce ligowej. Na stadionach w Gdańsku, Poznaniu i Gliwicach pojawiły się transparenty z napisami "Otwierać Stadiony". Po raz ostatni fani na trybunach Ekstraklasy pojawili się na początku października.

Gdyby zmiany weszły w życie, Polska byłaby jednym z pierwszych państw w Europie, w którym kibice wrócili na stadiony. Ostateczne decyzje mają być podjęte w najbliższych dniach.

Na powrót kibiców na stadiony liczą także kluby. Zyski ze sprzedaży biletów pozwoliłyby w jakimś stopniu podreperować budżety, które bardzo mocno ucierpiały w czasach pandemii koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News