Andrij Szczewczenko
SERGEI SUPINSKY/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Listopada 2020

Trener Ukrainy nie wytrzymał po meczu. Miażdżąca opinia na temat przygotowania, Polacy mogą się wstydzić

Andrij Szewczenko, trener reprezentacji Ukrainy po meczu, w którym jego podopieczni musieli uznać wyższość Polaków, zdecydował się na szczerą wypowiedź. Legendarny piłkarz, który odnosił największe sukcesy w AC Milan, skrytykował w mocnych słowach przygotowanie Polaków do meczu. O dziwo zgodził się z nim także selekcjoner “Biało-Czerwonych” Jerzy Brzęczek.

Andrij Szewczenko w rozmowie z mediami po meczu Polska-Ukraina zaskoczył wszystkich. Legendarny piłkarz mocno skrytykował przygotowanie Polaków do meczu. O dziwo właśnie to wskazał, jako przyczynę porażki swoich zawodników.

Andrij Szewczenko krytykuje Polaków po meczu

Za nami towarzyski mecz reprezentacji Polski z Ukrainą. Nasi piłkarze zdali egzamin przed arcyważnymi meczami Ligi Narodów z Włochami i Holandią. “Biało-Czerwoni” wygrali 2:0.

Początek spotkania nie wyglądał, jakby nasi piłkarze mieli odnieść zwycięstwo. To Ukraińcy zdominowali i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Łukasza Skorupskiego. Już w 12. minucie wywalczyli rzut karny.

Paweł Bochniewicz sfaulował Andrija Jarmolenko. Po chwili sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze i uderzył. Futbolówka trafiła jednak w słupek. Mimo zmarnowanej okazji Ukraińcy nadal dążyli do strzelenia gola. Polacy jednak dobrze się bronili, a w bramce czujny był Łukasz Skorupski. W 40. minucie “Biało-Czerwoni” wykorzystali swoją szansę.

Ogromny błąd popełnił bramkarz Ukrainy. Andrij Łunin wybiegł daleko poza własne pole karne, by przeciąć podanie przy linii bocznej boiska, jednak fatalnie skiksował i nie trafił czysto w piłkę. Do tej dopadł Piotr Zieliński, który przytomnie odegrał do Krzysztofa Piątka.

Napastnik Herthy Berlin przymierzył z ponad 30. metrów pięknym technicznym strzałem i umieścił piłkę w pustej bramce Ukrainy. Polska objęła prowadzenie. Po zmianie stron ponownie do ataku ruszyli Ukraińcy, jednak to Polacy zdobyli kolejną bramkę.

Jej autorem był Jakub Moder, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. W 62. minucie najpierw jego uderzenie głową trafiło w słupek, ale zawodnik sam dobił skutecznie swój strzał. Asystę przy tym golu zanotował debiutujący w kadrze Przemysław Płacheta.

Szewczenko obwinia o porażkę… murawę, Brzęczek się zgadza

Po meczu rozczarowania z wyniku nie krył trener Ukrainy Andrij Szewczenko. legendarny piłkarz AC Milan wskazał nawet, co jego zdaniem mogło mieć wpływ na losy meczu. Szewczenko zarzucił Polakom fatalne przygotowanie do meczu, jeśli chodzi o stan murawy.

- Ciężko się grało na tej murawie. Nie była najlepszej jakości, niełatwo było na niej kontrolować piłkę. Być może dlatego Łunin się pomylił - powiedział, próbując znaleźć wytłumaczenie dla błędu swojego zawodnika przy bramce dla Polaków na 1:0.

Co ciekawe, również selekcjoner naszej kadry miał zastrzeżenia co do murawy. Jerzy Brzęczek w pomeczowym wywiadzie podobnie jak Szewczenko zauważył, że nawierzchnia była w złym stanie. To już nie pierwszy raz, gdy Brzęczek narzeka na ten element.

- Nawierzchnie boisk, na których gramy w kraju, nie są optymalne. Mam nadzieję, że w którymś momencie firmy i ludzie odpowiedzialni za jakość murawy przygotują ją w odpowiedni sposób - skwitował selekcjoner.

Źródło: Sport.pl