Barcelona
Youtube
Autor - 2 Kwietnia 2020

Młody Polak czaruje w juniorach Barcelony. Strzelił gola Realowi, to "nowy Messi" (WIDEO)

Barcelona słynie z doskonałego szkolenia młodzieży, a jej gracze nie tylko zasilają dorosłą drużynę "Blaugrany", ale również innych topowych zespołów Europy. Hiszpańscy eksperci wróżą świetlaną przyszłość 11-letniemu Michałowi Żukowi, który wyróżnia się na tle rówieśników.

Michał Żuk trafił do akademii Barcelony wspólnie ze swoim bratem Miłoszem. Młody gracz Blaugrany imponuje doskonałą techniką, przeglądem pola i ambicją. Hiszpańscy eksperci widzą w nim ogromny potencjał.

Barcelona oszlifuje polski diament?

Żuk został wyróżniony przez klub w filmie z najlepszymi bramkami kategorii U-12 z poprzedniego sezonu. W kompilacji przygotowanej przez klub znalazły się dwa gole autorstwa naszego młodego rodaka. Można je zobaczyć w poniższym materiale. Znajdziecie je w następujących minutach: 9:59 i 12:33.

Michał Żuk wykazał się zwłaszcza podczas młodzieżowego El Clasico. Jego fenomenalna bramka przeciwko Realowi Madryt sprawiła, że Polakiem zainteresowała się spora rzesza kibiców dorosłej drużyny "Dumy Katalonii".

Bujna fryzura i ogromny talent chłopca przywodzą na myśl Lionela Messiego, który również jest "produktem" słynnej "La Masii". - Super się to czyta i słucha, oczywiście że jest miło. Ludzie mają prawo do swojego zdania. Michał może i jest dobry, ale czy aż tak? Ja go widzę na co dzień, dla mnie to on gra po prostu normalnie. Choć nawet tu mówią, że jednak jest ponadprzeciętny - mówi w rozmowie z WP Spowefakty ojciec Michała Mariusz Żuk.

Ojciec chłopca podkreśla, że jego syn mocno stąpa po ziemi i nie "zwariował" po przejściu do Barcy. Interesuje go tylko gra w piłkę i na niej się skupia. Jeżeli Żuk zachowa takie podejście na kolejne lata, polski futbol może mieć z niego ogromną pociechę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News