Zinedine Zidane Francja
facebook.com/RealMadrid
Autor Łukasz Kowalski - 13 Lutego 2021

Zinedine Zidane chce zostać trenerem reprezentacji Francji

Zinedine Zidane w ostatnich tygodniach nie ma łatwej prasy. Dziennikarze z Hiszpanii coraz częściej mówią o tym, że francuski szkoleniowiec po sezonie opuści Real Madryt. 48-letni szkoleniowiec na razie odżegnuje się od tych doniesień, ale już myśli o następnej pracy. Zidane otwarcie przyznał, że jego celem jest praca z reprezentacją Francji.

  • Zinedine Zidane zdaniem hiszpańskich dziennikarzy po sezonie opuści Real Madryt
  • Francuski szkoleniowiec przyznał, że jego celem jest praca z reprezentacją Francji
  • Szef francuskiej federacji zapowiedział, że Zidane jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Didiera Deschampsa

Zinedine Zidane nie ma łatwego okresu w swojej karierze szkoleniowej. Prowadzony przez niego Real Madryt spisuje się poniżej oczekiwań i coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, że posada trenera Królewskich wisi na włosku.

Na początku lutego dziennikarz "Marki" Carlos Carpio przekazał informacje, że klub na pewno pożegna się z trenerem. Ma to jednak nastąpić dopiero po zakończeniu sezonu, a na razie Zidane ma prowadzić drużynę bez względu na wyniki.

Zinedine Zidane wyznał gdzie chce pracować w przyszłości

Sam Zidane odżegnuje się od doniesień o swoim zwolnieniu, ale już myśli o swojej przyszłości. 48-latek deklaruje, że na razie skupia się na pracy w Realu Madryt, ale w przyszłości widzi siebie w roli selekcjonera reprezentacji Francji.

- Na razie cieszę się z każdego dnia pracy w Realu. Jestem pasjonatem futbolu. Praca z reprezentacją Francji jest moim celem, mówiłem to dziesięć lat temu, teraz jestem tutaj - powiedział Zidane.

Andrzej Stękała na podium Pucharu Świata w ZakopanemAndrzej Stękała na podium Pucharu Świata w ZakopanemCzytaj dalej

Na razie nie zanosi się na to, żeby trener Królewskich mógł objąć reprezentację Francji. Obecnie selekcjonerem Trójkolorowych jest Didier Deschamps, którego kontrakt obowiązuje do mistrzostw świata w Katarze.

Media donoszą, że po katarskim turnieju miałaby zajść zmiana na stanowisku trenera Francuzów. Jednym z najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia Deschampsa ma być właśnie Zidane. Podkreślił to nawet szef francuskiej federacji Noel Le Graet.

Zidane głównym kandydatem do zastąpienia Deschampsa w reprezentacji Francji

- Gdy Deschamps odejdzie, a ja nadal będę na stanowisku, to Zidane będzie pierwszą osobą, o której pomyślę jako o nowym selekcjonerze - wyznał prezydent FFF.

Deschamps prowadzi reprezentację Francji od lipca 2012 roku. Pod jego wodzą Trójkolorowi zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy podczas Euro 2016, a do tego poprowadził swój zespół do drugiego w historii tytułu mistrza świata podczas mundialu w Rosji w 2018 roku.

W czerwcu podczas mistrzostw Europy Deschamps będzie chciał poprawić wynik sprzed pięciu lat. W fazie grupowej Euro trójkolorowi zmierzą się z Portugalią, obecnym mistrzem Starego Kontynentu, a także Niemcami i Węgrami.

Zarówno Zidane, jak i Deschamps byli członkami drużyny, które zdobyła dla Francji pierwszy tytuł mistrza świata. Trójkolorowi po raz pierwszy zdobyli złoty medal w 1998 roku podczas mundialu rozgrywanego we własnym kraju.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News