Boks
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Marca 2020

Mistrz świata damskim bokserem? Słynny pięściarz miał maltretować swoją żonę

Boks na przestrzeni dziejów cieszył się występami wielkich zawodników. Mistrzowie najważniejszych kategorii i organizacji, tacy jak Muhammad Ali, Lennox Lewis czy Mike Tyson to legendy sportu. W najnowszej historii pięściarstwa jeden zawodnik zasłynął z niezapomnianych występów. W świetle nowych informacji jakie ujrzały światło dzienne, jego dziedzictwo może zostać jednak zniszczone.

Boks od zawsze niemal wiązał się z największym prestiżem oraz jednymi z największych pieniędzy, jakie można zarobić wychodząc na sportową arenę. Występy między linami to niesamowity test dla ciała, ale i psychiki zawodnika. Niestety historia zna wiele przypadków, gdy świetna postawa idoli na ringu była tylko fasadą dla skandalicznych zachowań poza obiektywami kamer. Jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy ostatnich dwudziestu lat znalazł się w ogniu krytyki po tym, gdy okazało się, że mógł znęcać się nad swoją żoną.

Boks i jego wielki mistrz w ostatnich dniach musieli zmierzyć się z wielką stratą

Kilka dni temu media na śiecie obiegłą informacja, że w wypadku samochodowym zginęła Josie Harris, wieloletnia partnerka i żona Floyda Maywethera Jr. Matka trójki dzieci znanego pięściarza została znaleziona martwa w swoim samochodzie. Okoliczności śmierci kobiety nie są na razie znane, jednak policja wykluczyła na ten moment udział osób trzecich. Z informacji do jakich dotarł “The Sun” wynika, że była żona amerykańskiego mistrza była w trakcie pisania książki. Dziennikarzom tabloidu udało się dotrzeć do kilku fragmentów opisujących wspólne życie z Mayweatherem. Pięściarzowi, ale i kibicom na pewno nie spodoba się to, co można przeczytać w relacji gazety.

Mistrz świata miał znęcać się nad swoją partnerką

Ksiązka ma ujawniać szczegóły relacji Harris ze znanym bokserem. Od momentu ich poznania gdy byli jeszcze nastolatkami, do czasu rozstania. We fragmentach opublikowanych przez “The Sun” możemy przeczytać szokującą relację zachowania, jakiego miał się dopuścić Mayweather wobec swojej żony.

"Otworzyłam oczy na dźwięk moich własnych krzyków. Ból przeszywał mi czaszkę, kiedy podniosłam wzrok i zobaczyłam Floyda. Jedną ręką trzymał mnie za włosy, a drugą uderzał w tył głowy. Zabrał mnie z kanapy i ciągnął po pokoju. Meble w pokoju przewracały się, gdy ciągnął mnie jak szmacianą lalkę. Krzyczał, że mnie zabije. Zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć, mocniej pociągnął za włosy i uderzył mnie. Był zdeterminowany, by dać mi lekcję. Widziałam to w jego oczach. Wiedziałam, że nic nie zrobię, więc musiałam się bronić. Znam jego moc w rękach, więc okropnie się bałam. Chciał, żebym wyniosła się z jego domu i oddała mu jakieś pieniądze. Wykręcił mi ręce, błagałam go, żeby przestał mnie bić, ale jego zachowanie było coraz gorsze. Naprawdę bałam się o swoje życie" - pisała Harris.

Do zdarzenia miało dojść w 2010 roku na oczach trójki dzieci pary. Kobiecie pomógł najstarszy syn, któremu udało sie wymknąć z domu i zaalarmować policję. Mayweather Jr został wtedy aresztowany, a Harris trafiła do szpitala. Mistrz świata różnych kategorii wagowych będzie w najbliższym czasie musiał zmierzyć się z dużą ilością pytań oraz krytyki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News