Chelsea
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Sierpnia 2020

Szokująca decyzja byłego trenera Chelsea. Miał wiele ofert, wybrał reprezentację Curacao

Chelsea jeszcze niedawno współpracowała ze znanym, legendarnym wręcz szkoleniowcem. Teraz słynny trener zdecydował się na bardzo zaskakujący krok w swojej dalszej karierze. Podjął on decyzję o objęciu reprezentacji Curacao. Po potwierdzeniu tej informacji szkoleniowiec nie krył zadowolenia i jest entuzjastycznie nastawiony do nowego wyzwania. 

Chelsea kilka lat temu zdecydowała się na zatrudnienie legendarnego trenera Guusa Hiddinka. Doświadczony Holender prowadził wielkie drużyny, ale po przygodzie z Chelsea nieco usunął się w cień. Teraz postanowił wrócić i dość niespodziewanie objąć prowadzenie reprezentacji Curacao.

Chelsea prowadził trener, który teraz obejmie… Curacao.

Zaskakujące informacje pojawiły się w piątek w mediach. Okazało się, że legendarny Holenderski trener Guus Hiddink znalazł nową pracę. 73-latek zniknął z poważnej piłki kilka lat temu, gdy zakończył pracę w Chelsea, gdzie w sezonie 2014/2015 pełnił funkcję trenera tymczasowego. Później Hiddink pracował z młodzieżowymi reprezentacjami Chin.

Teraz Holender wraca do pracy na stanowisku trenera reprezentacji narodowej. Guus Hiddink niespodziewanie zdecydował się objąć kadrę... Curacao. Podpisana umowa będzie obowiązywać do 2022 roku i obejmuje ewentualny udział w mistrzostwach świata. W zespole Curacao występuje kilku zawodników, którzy na co dzień grają w europejskich klubach. Są to między innymi Juninho Bacuna z Huddersfield Town, Leandro Bacuna z Cardiff City i Jeremy Cijntje z Heraclesa Almelo. Curacao zajmuje 80. miejsce w rankingu FIFA.

Guus Hiddink wraca na ławkę trenerską

- Może to nie jest oczywiste, ale trudno było mi powiedzieć „nie”. W ostatnich latach Curaçao zrobiło kilka kroków w przód i chciałbym pomóc piłkarzom oraz personelowi znaleźć się jeszcze wyżej, biorąc pod uwagę arenę międzynarodową - powiedział Guus Hiddink.

Holender oprócz wspomniane Chelsea prowadził w przeszłości także wiele innych znanych ekip. Hiddink był trenerem między innymi Realu Madryt, PSV Eindhoven, Realu Betis, Fenerbahce i Valencii. Był także selekcjonerem takich drużyn narodowych, jak Holandia, Turcja, Rosja, Australia i Korea Południowa, z którą w 2002 roku wywalczył czwarte miejsce na mistrzostwach świata.

Źródło: Transfery.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News