Cristiano Ronaldo
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Ronaldo i Messi połączyli siły. Piękny gest wielkich rywali w trudnych czasach

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi są najlepszymi piłkarzami ostatnich kilku lat. O rywalizacji obu gwiazdorów można by napisać niejedną rozprawę, a nawet książkę. Łączy ich podobne dążenie do sukcesów i wielkości, ale też wielkie serce. W trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest globalna pandemia koronawirusa, obaj zawodnicy postanowili wykorzystać swoje środki, by pomóc potrzebującym.

Cristiano Ronaldo nie występuje już na boiskach w Hiszpanii, jednak wciąż toczy bitwę o tytuł najlepszego piłkarza świata z Lionelem Messim. Raczej nigdy nie obejrzymy ich grających w jednej drużynie, ale obaj zawodnicy idą ramię w ramię w niesieniu pomocy innym. Dwaj najlepsi zawodnicy naszych czasów postanowili wykorzystać swoje środki i wspomóc służbę zdrowia w nierównej walce z koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
   2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Z ostatniej chwili. PZPN przygotowuje pilną uchwałę. Nadchodzą ogromne zmianyZ ostatniej chwili. PZPN przygotowuje pilną uchwałę. Nadchodzą ogromne zmianyCzytaj dalej


Cristiano Ronaldo i Lionel Messi pomagają osobom chorym na koronawirusa

W ostatnich dniach wielu sportowców włączyło się do pomocy w walce z koronawirusem. Robert i Anna Lewandowscy przekazali milion euro, które trafią do szpitali na terenie całej Polski. Kuba Błaszczykowski i jego fundacja przekazali z kolei 400 tysięcy złotych. Podobnie dzieje się na całym świecie. Zawodnicy, których podziwiamy na co dzień, wykorzystują swoje możliwości oraz środki i starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W ślad wyżej wspomnianym poszli dwaj najwięksi piłkarze obecnych czasów. Cristiano Ronaldo i Leo Messi przekazali znaczne sumy na pomoc szpitalom.

Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalejReprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalejCzytaj dalej

Gwiazdorzy przekazali ogromne pieniądze na pomoc szpitalom

Gwiazdy Juventusu Turyn i FC Barcelony przekazały po milion euro dla szpitali, które przyjmują osoby zakażone koronawirusem. Pieniądze, które przekazał CR7, pomogą w sfinansowaniu trzech nowych oddziałów intensywnej terapii w Lizbonie i Porto. Pomóc ma w również agent piłkarza, Jorge Mendes. Na nowopowstałych oddziałąch znajdą się wszelkie niezbędne sprzęty potrzebne do zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej zakażonym.

Messi z kolei wspomoże dwa szpitale. Jeden z nich mieści się w Barcelonie, a drugi w ojczyźnie piłkarza, Argentynie. Hiszpania to jeden z krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię. W całym kraju zmarło już około 2991 osób, a ponad 42 tysiące jest chorych.

Podziękowania za pomoc wyraziła placówka znajdująca się w stolicy Katalonii.

"Leo Messi złożył darowiznę na rzecz walki z Covid-19. Leo, dziękujemy Ci bardzo za twoje zaangażowanie i wsparcie" - napisano na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News