Cristiano Ronaldo
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Ronaldo i Messi połączyli siły. Piękny gest wielkich rywali w trudnych czasach

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi są najlepszymi piłkarzami ostatnich kilku lat. O rywalizacji obu gwiazdorów można by napisać niejedną rozprawę, a nawet książkę. Łączy ich podobne dążenie do sukcesów i wielkości, ale też wielkie serce. W trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest globalna pandemia koronawirusa, obaj zawodnicy postanowili wykorzystać swoje środki, by pomóc potrzebującym.

Cristiano Ronaldo nie występuje już na boiskach w Hiszpanii, jednak wciąż toczy bitwę o tytuł najlepszego piłkarza świata z Lionelem Messim. Raczej nigdy nie obejrzymy ich grających w jednej drużynie, ale obaj zawodnicy idą ramię w ramię w niesieniu pomocy innym. Dwaj najlepsi zawodnicy naszych czasów postanowili wykorzystać swoje środki i wspomóc służbę zdrowia w nierównej walce z koronawirusem.

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi pomagają osobom chorym na koronawirusa

W ostatnich dniach wielu sportowców włączyło się do pomocy w walce z koronawirusem. Robert i Anna Lewandowscy przekazali milion euro, które trafią do szpitali na terenie całej Polski. Kuba Błaszczykowski i jego fundacja przekazali z kolei 400 tysięcy złotych. Podobnie dzieje się na całym świecie. Zawodnicy, których podziwiamy na co dzień, wykorzystują swoje możliwości oraz środki i starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W ślad wyżej wspomnianym poszli dwaj najwięksi piłkarze obecnych czasów. Cristiano Ronaldo i Leo Messi przekazali znaczne sumy na pomoc szpitalom.

Gwiazdorzy przekazali ogromne pieniądze na pomoc szpitalom

Gwiazdy Juventusu Turyn i FC Barcelony przekazały po milion euro dla szpitali, które przyjmują osoby zakażone koronawirusem. Pieniądze, które przekazał CR7, pomogą w sfinansowaniu trzech nowych oddziałów intensywnej terapii w Lizbonie i Porto. Pomóc ma w również agent piłkarza, Jorge Mendes. Na nowopowstałych oddziałąch znajdą się wszelkie niezbędne sprzęty potrzebne do zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej zakażonym.

Messi z kolei wspomoże dwa szpitale. Jeden z nich mieści się w Barcelonie, a drugi w ojczyźnie piłkarza, Argentynie. Hiszpania to jeden z krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię. W całym kraju zmarło już około 2991 osób, a ponad 42 tysiące jest chorych.

Podziękowania za pomoc wyraziła placówka znajdująca się w stolicy Katalonii.

"Leo Messi złożył darowiznę na rzecz walki z Covid-19. Leo, dziękujemy Ci bardzo za twoje zaangażowanie i wsparcie" - napisano na Twitterze.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News