Przeprosiny Marcin Gortat
FC Barcelona
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 31 Października 2020

Guardiola został zapytany o powrót do Barcelony. Jego słowa nie pozostawiają cienia wątpliwości

FC Barcelona staje w obliczu wielkich zmian. Z klubu odchodzi skonfliktowany z piłkarzami i kibicami prezes Josep Maria Bartomeu. To szansa na odbudowanie drużyny i całego klubu, który znajduje się w kiepskiej sytuacji ekonomicznej, ale i sportowej. Teraz, gdy Bartomeu nie ma już w klubie, zapytany o powrót do “Barcy” został Pep Guardiola, trener, który święcił z nią wielkie sukcesy. Aktualny opiekun Manchesteru City zdecydowanie odpowiedział na te pytania.

FC Barcelona odnosiła największe sukcesy w ostatnich latach pod wodzą Pepa Guardioli. Obecny szkoleniowiec Manchesteru City został zapytany, czy planuje wrócić do Katalonii po tym, jak z “Barcy” odszedł prezes Josep Maria Bartomeu. Guardiola postawił sprawę jasno.

FC Barcelona w obliczu wielkich zmian

Kibice FC Barcelony na całym świecie dopięli swego. Prezes Josep Maria Bartomeu, któremu udało się chyba zniechęcić do siebie wszystkich kibiców katalońskiego klubu, podał się do dymisji. W klubie nadchodzi czas wielkich zmian.

Wkrótce odbędą się wybory na stanowisko prezesa. Dojdzie do nich najprawdopodobniej już na początku nowego roku, a jednym z kandydatów na stanowisko prezesa jest pochodzący z Katalonii Victor Font. Ma on już plan odbudowy Barcelony.

- Chcemy zbudować bardzo silny i konkurencyjny projekt, mamy wiele szczęścia, że Barca odziedziczyła sposób gry, który wprowadził kiedyś Johan Cruyff. Większość zawodowców, którzy znają ten styl, to także fani zakochani w klubie jak na przykład Guardiola, Xavi, Iniesta czy Puyol - powiedział dla Sky Sports.

- Wszyscy oni są legendami, którzy kochają Barcelonę, ale obecnie dla niej nie pracują. Trzeba ściągnąć ich z powrotem, aby sprawić, że nasz zespół będzie naprawdę gotowy do rywalizacji - dodał Font i zapewnił, że jego zdaniem także Lionel Messi zostanie w klubie.

Najwięcej po deklaracji Victora Fonta mówi się jednak o innej legendzie Barcelony. W swojej wypowiedzi wymienił on nazwisko Pepa Guardioli. Od razu odżyły spekulacje, czy utytułowany trener wróci do Barcelony.

Pep Guardiola wróci do Barcelony? Jest jasna deklaracja

Guardiola pracował w FC Barcelonie przez cztery lata i to właśnie w tym klubie rozpoczynał karierę trenerską. W trakcie swojego pobytu na Camp Nou w roli trenera pierwszej drużyny zdoła m.in. dwa razy wygrać Ligę Mistrzów. Kibice do dzisiaj wspominają jego pracę i marzą o tym, by znów poprowadził zespół.

Sam zainteresowany postanowił odnieść się do słów Victora Fonta. Guardiola, który aktualnie już piąty sezon prowadzi Manchester City, nie zostawił wątpliwości. Hiszpan skupia się na pracy w “The Citizens” i nie planuje na razie wracać do Barcelony. Dodał nawet, że chce zostać w Anglii na dłużej.

- Jestem tu niesamowicie szczęśliwy. Cieszę się, że pracuję w Manchesterze i mam nadzieję, że w tym sezonie wykonam dobrą robotę, aby zostać tutaj jeszcze dłużej - powiedział Guardiola, cytowany przez dziennik "Marca". Jego umowa z Manchesterem City obowiązuje tylko do czerwca 2021 i wciąż nie została przedłużona.

Źródło: "Marca", Sky Sports

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News