Gdzie obejrzeć Polska - Ukraina?
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 11 Listopada 2020

Polska - Ukraina. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja online, na żywo, stream, w internercie relacja na żywo

Gdzie obejrzeć Polska - Ukraina? Już w środę Polacy zagrają pierwszy z trzech ostatnich spotkań w tym roku. Naprzeciwko Biało-Czerwnych w meczu towarzyskim stanie reprezentacja Ukrainy. Obie drużyny przygotowują się do ostatecznych rozstrzygnięć w tegorocznej Lidze Narodów. Zarówno Jerzy Brzęczek, jak i Andrij Szewczenko zapowiedzieli pełną mobilizację na to spotkanie towarzyskie.

Gdzie obejrzeć Polska - Ukraina? W środę podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają pierwszy ze swoich trzech ostatnich spotkań w tym roku. Wzorem październikowego zgrupowania na początek kibiców czeka spotkanie towarzyskie, Na Stadionie Śląskim Biało-Czerwoni podejmą reprezentację Ukrainy.

Gdzie obejrzeć Polska - Ukraina? Transmisja TV na żywo

Już wiadomo, że selekcjoner reprezentacji Polski w meczu z Ukrainą da szansę kilku nowym zawodnikiem. W pierwszym składzie mają zadebiutować Robert Gumny i Przemysław Płacheta. Odpoczywać ma za to kapitan kadry Robert Lewandowski.

- Ci zawodnicy, którzy grają w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy i mają dużo meczów w klubach, w środę będą odpoczywali. Nie tylko Robert. Podobnie jak podczas październikowego zgrupowania, będziemy rotowali składem. Myślę, że to mało prawdopodobne, by ktoś zagrał w każdym z trzech spotkań, ale wiele zależy od sytuacji zdrowotnej. Do każdego ze spotkań podejdziemy jednak z pełnym zaangażowaniem i zamiarem zwycięstwa - powiedział przed meczem Jerzy Brzęczek.

Na lewą stronę obrony ma wrócić Maciej Rybus, który podczas ostatnich zgrupowań reprezentacji miał wielkiego pecha. Polak był wykluczony z gry albo przez urazy, albo przez zakażenie koronawirusem.

- Rybus jest w pełni sił i gotowy do gry. Cieszę się, że wreszcie jest zdrowy, bo zwykle na tych zgrupowaniach coś mu się przytrafiało - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski. Przy okazji odniósł się do sytuacji Kamila Grosickiego, który podczas poniedziałkowego treningu doznał lekkiego urazu.

- Kamil Grosicki na poniedziałkowym treningu doznał lekkiego urazu. Chodzi o problem z kolanem, który przytrafił się przy jakim zderzeniu. Nie wiem, czy Kamil będzie do naszej dyspozycji w środę - mówił Brzęczek na wtorkowej konferencji prasowej przed meczem.

Gdzie obejrzeć Polska - Ukraina? Relacja online, stream

Po meczu z Ukrainą Polaków Czekaja dwa ostatnie mecze w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Polacy w niedzielę zmierzą się z Włochami, a za tydzień z Holandią. Podopieczni Jerzego Brzęczka po czterech spotkaniach grupowych mają na koncie siedem punktów i prowadzą w grupie 1, dywizji A.

Ukraina do meczu z Polską przystąpi zmotywowana ostatnimi wynikami w Lidze Narodów. Nasi wschodni sąsiedzi w październiku pokonali Hiszpanię 1:0. Po meczu z Polakami Ukrainę czekają jeszcze spotkania z Niemcami i Szwajcarią.

- Jestem zadowolony, że zagramy z reprezentacją Polski, która w ostatnich 10 latach bardzo się wzmocniła. Macie wspaniałych piłkarzy, cieszę się, że będziemy się uczyli grać z tak dobrymi zawodnikami - powiedział przed meczem selekcjoner Ukrainy Andrij Szewczenko. Podobnie jak trener Brzęczek będzie rotował składem.

- Ci, którzy ostatnio mniej grali, będą mieli okazję się wykazać. Mamy trzon zespołu, który jest uzupełniany. Na boisku musi być widać konkurencję. Nie ma czegoś takiego, jak zespół podstawowy i niepodstawowy – mamy po prostu drużynę, która w środę będzie miała do wykonania określone zadanie - podkreślił.

Mecz Polska - Ukraina rozpocznie się w środę o 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Mecz będzie można obejrzeć na antenie TVP 1, TVP Sport oraz Polsatu Sport. W internecie będzie dostępny za darmo w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz w WP Pilot. Stream można obejrzeć także na platformie Ipla.tv, ale tam dostęp do transmisji studia przedmeczowego i spotkania kosztuje 5 zł.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News