Grzegorz Rasiak
youtube.com/CANAL Plus telewizja przez internet
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Października 2020

Grzegorz Rasiak. Napastnik, z którego śmiała się cała Polska, Polacy do dziś nie mogą go zapomnieć

Grzegorz Rasiak jest postacią, która w pewien sposób zapisała się w historii reprezentacji Polski. Mimo że piłkarz może mówić o bardzo udanej karierze klubowej, w której nie brakowało sukcesów, to jego przygoda z reprezentacją Polski przez wielu kojarzona jest z jego wtopami na boisku. Był moment, że cała Polska śmiała się z zawodnika, który zrobił nawet przyzwoitą karierę.

Grzegorz Rasiak był 14 lat temu postacią, obok której nie można było przejść obojętnie. Mimo że piłkarz pokazywał klasę w klubach z zachodu Europy, to w kadrze reprezentacji Polski prowadzonej przez Pawła Janasa nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności piłkarskich.

Mimo dość dużej kariery, były napastnik Groclinu Grodzisk Wielkopolski na zawsze w pamięci kibiców zapisze się jako zawodnik, który miał wyjątkowe problemy, aby zdobywać bramki w meczach reprezentacji Polski.

Grzegorz Rasiak zapisał się w historii polskiej piłki. Kiedyś był wielkim pośmiewiskiem

Trzeba oddać Rasiakowi, że jak na przeciętne lata polskiej piłki, to dawał wszelkie argumenty selekcjonerom, aby być powoływany do kadry. Zawodnik po raz pierwszy Biało-Czerwoną koszulkę założył w 2002 roku za kadencji Jerzego Engela. Były trener Polonii Warszawa chciał przetestować piłkarza, który za czasów gry w Groclinie urósł do rangi prawdziwej gwiazdy ligi i skupiał na sobie uwagę zachodnich klubów.

Prawdziwa przygoda Rasiaka z reprezentacją zaczęła się za Pawła Janasa, który regularnie powoływał gracza i dał mu szansę wystąpienia na mistrzostwach świata w Niemczech, mimo że opinia publiczna w kadrze widziała Tomasza Frankowskiego, którego bramki pomogły znacznie w wywalczeniu miejsca na niemieckim czempionacie.

Ostatecznie, Rasiak przez 5 lat swojej grzy w kadrze zanotował 37 występów i zdobył 8 bramek. Lepszą skuteczność miał w klubach angielskiej Championship, gdzie przez lata w barwach Southampton, Derby Country i Reading FC należał do jednych z najlepszych graczy. Grzegorz Rasiak karierę zawodniczą zakończył stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku, występując w barwach Warty Poznań.

Mimo wszystko trzeba przyznać, że jak na swoje czasy, Grzegorz Rasiak mógł pochwalić się imponującą karierą w Premier League. Choć nie udało mu się trafić do siatki, to mimo wszystko był jednym z niewielu Polaków w lidze angielskiej.

Przez lata wielu kibiców śmiało się z Rasiaka i z jego rzekomo niskich umiejętności technicznych, jednak mimo wszystko udawało mu się udowadniać swoją wartość, zarówno w lidze polskiej, w Groclinie, jak i w lidze angielskiej. Do dziś wielu darzy go szacunkiem.

Od dłuższego czasu Grzegorz Rasiak nie gra już w piłkę, lecz pozostał przy futbolu. Obecnie zajmuje się pracą jako menedżer piłkarski. Lubicie Grzegorza Rasiaka?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News