Jacek Krzynówek
MIACHAL WIELGUS/East News
Autor - 22 Września 2020

Jacek Krzynówek - as reprezentacji Polski, mistrz strzałów z dystansu. Pogrążył Real Madryt i Portugalię (WIDEO)

Jacek Krzynówek to jedna z legend polskiej reprezentacji w piłce nożnej z przełomu wieków. Zawodnik większość swojej kariery spędził w Niemczech i był jednym z tych, którzy przecierali szlaki dla kolejnych polskich gwiazd w tym kraju - Kuby Błaszczykowskiego czy Roberta Lewandowskiego.

Jacek Krzynówek swoją karierę zaczynał w LZS Ciechanowice, później zaś grał w RKS Radomsko, Rakowie Częstochowa i GKS-ie Bełchatów. W Polsce nie grał jednak długo, bo w 1999 roku przeniósł się do Niemczech, by napisać swoją unikalną historię. Najpierw grał w FC Nurnberg, z którym dwukrotnie awansował do Bundesligi. Później przeniósł się do Bayeru Leverkusen, a jego bramki pomogły wyeliminować w Lidze Mistrzów takie kluby jak Real Madryt czy AS Roma.

Kolejnym przestankiem w karierze był Wolfsburg, w którym święcił największy sukces klubowy - mistrzostwo Niemiec w sezonie 2008/2009. W reprezentacji Polski Jacek Krzynówek zagrał w 96 meczach i został członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta. Jego gole m.in. przyczyniły się do awansu Polski na Euro 2008. Szczególnie pamiętne było jego trafienie w meczu przeciwko Portugalii, dające nam cenny remis. Z Polską Krzynówek zagrał na trzech wielkich turniejach - na mistrzostwach świata w 2002 oraz 2006 roku i na mistrzostwach Europy w 2008.

Jacek Krzynówek ● Polish Hero ● Best Goals

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News