Kamil Droszyński
facebook.com/kamil.droszynski/AniaKrawczykPhotohraphy
Autor Aleksy Kiełbasa - 22 Czerwca 2020

Kamil Droszyński w AZS-ie Olsztyn! Siatkarz żegna się ze Skrą Bełchatów

Kilka godzin temu informowaliśmy Was, że Paweł Woicki opuszcza Indykpol AZS Olsztyn, ale jeszcze dziś Akademicy ogłosili jego następcę. Nowym rozgrywającym ekipy prowadzonej przez Daniela Castellaniego został Kamil Droszyński. Siatkarz po dwóch sezonach spędzonych w Skrze Bełchatów, postanawia zmienić otoczenie.

W godzinach porannych pisaliśmy, że Paweł Woicki opuszcza Indykpol AZS Olsztyn. Jeszcze dziś klub ogłosił, że znalazł już nowego rozgrywającego, którym został Kamil Droszyński.

– Jest to klub, w którym mogę rozwijać swoje umiejętności. Ma on ogromny potencjał, który mam nadzieję pokażemy w nadchodzącym sezonie. Ten klub ma ogromne tradycje oraz wspaniałych kibiców. Myślę, że to był najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać – skomentował swój transfer Kamil Droszyński.

Zawodnik dodał, że negocjacje z nowym klubem były w zasadzie bezproblemowe.

- Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy. Szybko doszliśmy do porozumienia na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym pokazać się w Olsztynie z jak najlepszej strony, dać radość kibicom i odwdzięczyć się klubowi za otrzymaną szansę – zapowiada 23-latek.

To kolejny transfer olsztynian przed nadchodzącymi rozgrywkami. Wcześniej do drużyny dołączyli: Przemysław Stępień, Jędrzej Gruszczyński, Damian Schulz, Ukrainiec Dmytro Teriomenko, Dawid Woch i Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas. Z klubem pożegnali się natomiast wspomniany Paweł Woicki oraz: Jan Hadrava, Mateusz Mika, Paweł Pietraszko, Michał Żurek i Seyed Mohammad Mousavi.

Kamil Droszyński zasilił AZS Olsztyn

Kamil Droszyński swoje pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Z SMS-em wywalczył wicemistrzostwo I ligi. Następnie wyjechał za granicę, by przez jeden sezon występować w belgijskim Lindemans Aalst, z którym zajął trzecie miejsce w tamtejszej ekstraklasie.

Rozgrywający po roku wrócił już na polskie parkiety i dołączył do Czarnych Radom. Dwa ostatnie sezony spędził z kolei w PGE Skrze Bełchatów, z którą wywalczył m.in. Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w minionym sezonie PlusLigi. 23-letni rozgrywając nie był jednak podstawowym rozgrywającym bełchatowskiej drużyny. Przegrywał bowiem rywalizację o miejsce w składzie z Grzegorzem Łomaczem. W rundzie zasadniczej ostatnich rozgrywek pojawił się na parkiecie 15 razy, ale były to przeważnie krótkie epizody. Droszyński wystąpił w 30 setach, w których zgromadził na swoim koncie 1 punkt.

Kamil Droszyński podpisał z Indykpolem AZS-em Olsztyn roczną umowę, zatem tylko na najbliższy sezon PlusLigi 2020/2021.

Źródła: Polskie Radio Olsztyn, siatka.org

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News