Kazimierz Deyna gole
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 16 Listopada 2019

Najpiękniejsze gole Kazimierza Deyny w reprezentacji Polski. Miał ogromny talent [WIDEO]

Kazimierz Deyna bez wątpienia może być uznawany za legendę naszej reprezentacji. Przedstawiamy najpiękniejsze jego gole w biało-czerwonej koszulce. Niemal każdy z nich był przedniej urody.

Kazimierz Deyna zapisał się w historii reprezentacji Polski. Pomocnik grający przez lata w Legii Warszawa zaliczał naprawdę niesamowite występy zarówno w klubach, w których przyszło mu występować, jak i w narodowych barwach. Wiele z jego meczów kończyło się golami, o których kibice mówili przez długie tygodnie lub miesiące. Nie da się zapomnieć o jednym z największych talentów w historii naszego kraju.

Piłkarz Legii i m.in. Manchesteru City przez lata grał na najwyższym poziomie, ciesząc swoją grą wszystkich fanów reprezentacji. Przedstawimy kompilację najpiękniejszych trafień Kazimierza Deyny w drużynie narodowej, w której znajdują się między innymi bramki zdobywane z rzutów rożnych. To dzięki nim Kazimierz Deyna stał się legendą Biało-czerwonej drużyny.

Kazimierz Deyna miał wyjątkowy talent

Grający na pozycji pomocnika i napastnika Deyna świetnie odnajdywał się w drużynie narodowej, niezależnie od tego, kto ją aktualnie prowadził. Udało mu się między innymi strzelić dwa gole w finale Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku w Monachium, w czasach, gdy turniej ten cieszył się zdecydowanie wyższą reputacją, niż ma to miejsce obecnie. Wówczas zdobył z kadrą złoty medal.

Udawało mu się zdobywać ważne bramki podczas turnieju rozgrywanego cztery lata później, gdy kadra zdobyła srebrny medal. Jego uderzenia sprawiały bramkarzom ogromne problemy - krążyła nawet legenda, że po golu strzelonym z dystansu przeciwko Włochom but Deyny uległ zniszczeniu, w związku z czym trzeba było jak najszybciej zorganizować nową parę obuwia sportowego.

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE GOLE KAZIMIERZA DEYNY:

TOP 10 Kazimierz Deyna - Gole / Goals [1968-1978]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News