KSW
Maza_Fight_Gallery/pixabay.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 30 Lipca 2020

Zarobki w KSW przebiły szklany sufit. "Pękła granica 1,5 mln zł"

MMA zarówno w Polsce jak i na świecie jest niezwykle popularne. KSW jest najlepiej płacąca polską organizacją sportów walki. Pozostawia inne federacje daleko w tyle. Przekroczona została już granica 1,5 miliona złotych. O wysokości zarobków w innych organizacjach co nieco powiedział Andrzej Kostyra, wieloletni komentator boksu na antenach Polsatu.

W sportach walki zarobki są różne. Wszystko zależy od organizacji. Niektóre z nich za pojedynek potrafią zapłacić kilkaset tysięcy, a inne wypłacają znacznie niższe kwoty. Nadal konkretne sumy nie są znane, ale pewne kwoty związane m.in. z KSW na swoim kanale w serwisie YouTube, zdradził komentator Polsatu Sport i dziennikarz Super Expressu, Andrzej Kostyra. Wspomniał także o ewentualnej organizacji gali Fame MMA na PGE Narodowym.

Andrzej Kostyra mówi o zarobkach w KSW

- Zdecydowanie więcej płaci KSW. Nawet przed tym programem zadzwoniłem jeszcze do ludzi z KSW i FAME MMA. Rozmawiałem z Maćkiem Kawulskim z KSW i on mówi, że już kilka lat temu u nich pękła granica 1,5 miliona złotych, chodzi o transmisję PPV. Umowy z zawodnikami były takie, że mają zagwarantowany jakiś tam procent ze sprzedaży PPV - przyznał Andrzej Kostyra.

Z informacji dziennikarza wynika, że w Fame MMA te kwoty są znacznie niższe.

- Jeżeli chodzi o Fame MMA to pół miliona jeszcze nie zostało przekroczone, o tym zapewniali mnie Wojciech Gola oraz Krzysztof Rozpara, współwłaściciele Fame MMA. To jest przepaść. Jest KSW, które jest najsilniejsze w Europie i potem jest Fame MMA, które zajmuje drugie miejsce w tabeli - dodał dziennikarz.

Fame MMA na PGE Narodowym?

Andrzej Kostyra zdradził również, że w rozmowie z współzałożycielami Fame MMA poruszył temat organizacji gali na PGE Narodowym. Jak się okazuje, taki scenariusz jest możliwy.

- Rozmawiałem z szefami Fame MMA i wiem, że myślą o tym. Gdyby nie pandemia, to w najbliższej przyszłości zorganizowaliby galę na Stadionie Narodowym. Jest szansa, że by ten obiekt zapełnili, bo mają wierną armię kibiców młodego pokolenia. Te plany muszą jednak zostać odłożone na 2-3 lata - zakończył dziennikarz wątek MMA w swoim materiale wideo.

Źródło: sport.pl, KOstyra/YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News