Lionel Messi
Zestadionu.pl
Autor - 25 Sierpnia 2020

Lionel Messi odejdzie z Barcelony? Argentyńczyk podjął decyzję

Lionel Messi jest w ostrym konflikcie z władzami Barcelony, a zwłaszcza jej prezydentem Josepem Marią Bartomeu. To wszystko może skutkować jego odejściem z Dumy Katalonii nawet w tym oknie transferowym. Podobno Argentyńczyk podjął już decyzję, którą ogłosi w najbliższym czasie.

Lionel Messi po fatalnym sezonie i kompromitującej porażce 2:8 z Bayernem Monachium domagał się zmian w klubie. Mimo odejścia trenera Quique Setiena i dyrektora sportowego Erica Abidala, 33-latek wciąż nie był pewien, czy chce zostać. Kolejne wydarzenia tylko pogłębiały jego wątpliwości.

Lionel Messi odejdzie? Decyzja już niedługo

Argentyński gwiazdor Blaugrany miał nadzieję, że również prezydent Bartomeu poda się do dymisji. Miał on również najdzieję na zatrudnienie w roli trenera jego dobrego znajomego ze wspólnej gry w Barcelonie, Xaviego. Bartomeu nie zamierza jednak odejść przed wyborami zaplanowanymi na marzec 2021 roku, a w roli pierwszego trenera zatrudniono Ronalda Koemana.

Stosunki na linii Messi-Bartomeu zaogniły się, gdy na jaw wyciekły szczegóły rozmowy Argentyńczyka z nowym szkoleniowcem Dumy Katalonii. Dla 33-latka było to celowe działanie klubu, aby przedstawić go w jak najgorszym świetle i w razie odejścia na niego zrzucić całą odpowiedzialność. Możliwe, że to wszystko przyczyni się właśnie do opuszczenia przez niego klubu, w którym grał przez całą zawodową karierę.

Kataloński dziennikarz Miquel Blazquez napisał, że Lionel Messi podjął już decyzję, ale zna ją tylko jego najbliższe otoczenie. Według niego jest duże prawdopodobnieństwo, że Argentyńczyk zdecyduje się odejść. Z racji na kontrakt ważny do czerwca 2021 roku, nie będzie to jednak takie łatwe.

Ponowne spotkanie z Pepem Guardiolą?

Na świecie jest tylko kilka klubów, które są wstanie dźwignąć pensję Messiego. Jeszcze mniejsze grono jest takich, do których Lionel Messi chciałby przejść. Jeden z kluczowych argumentów może być w rękach Manchesteru City. Jego trenerem jest bowiem Pep Guardiola. To właśnie z tym trenerem Barcelona święciła największe triumfy ostatnich lat. Współpraca Guardioli z Messim układała się znakomicie i właśnie osoba hiszpańskiego szkoleniowca może być kluczowa w decyzji Argentyńskiego piłkarza.

Problemem mogą być jednak pieniądze, ponieważ Lionel Messi ma w kontrakcie wpisaną absurdalną kwotę odstępnego - 700 mln euro, czyli ponad trzy razy wyższą, niż kiedykolwiek zapłacono za piłkarza (222 mln euro za Neymara). Szefowie angielskiego klubu liczą jednak na to, że gdyby Messi chciał odejść, uda się zbić tą cenę do racjonalnej wysokości.

Co ciekawe, mocno zainteresowany sprowadzeniem 33-latka jest również... Inter Mediolan. Klub ze stolicy Lombardii szykował jednak inną strategię, chcąc podpisać kontrakt z Messim po wygaśnięciu jego obecnej umowy z Barceloną, jednak oferując mu niebotycznie wysokie zarobki, oscylujące w granicach 50 mln euro rocznie za sezon.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News