Lionel Messi i Neymar
Instagram/neymarjr
Autor Piotr Bernaciak - 10 Grudnia 2019

Messi vs Neymar. Kto jest lepszy? Odpowiadamy

Messi vs Neymar. Kto jest lepszy? Każdy z nich w najlepszym momencie swojej kariery był na niebotycznym poziomie, prezentując wyśmienity futbol. Wybraliśmy lepszego z tej dwójki.

Messi vs Neymar. Nie da się ukryć, że ta dwójka grając ze sobą w FC Barcelonie świetnie ze sobą współpracowała. Ich grę fantastycznie się oglądało. Każdy z nich był futbolowym magikiem i potrafił sprawić, że tak prosta gra cieszyła naprawdę każdego. Nawet osoby, które nie są kibicami Barcelony musiały przyznać, że świetnie się ze sobą zgrali. W końcu każdy z nich znajduje się w ścisłym gronie najlepszych piłkarzy XXI wieku.

Messi vs Neymar. Każdy z nich jest ewenementem

Messi vs Neymar. Pierwszy z nich praktycznie od dziecka jest związany z FC Barceloną. Miał 14 lat, kiedy trafił do Blaugrany i grał w zespołach juniorskich. Wcześniej grał w młodzieżowych drużynach Grandoli oraz CA Newell's Old Boys. W Barcelonie przeszedł niemal przez wszystkie najważniejsze etapy swojej kariery. Występował w drużynie C, następnie B, aż w 2004 roku został przeniesiony na stałe do pierwszej drużyny.

Messi już w wieku 21 lat otrzymał nominację do nagrody Złotej Piłki i tytułu Piłkarza Roku UEFA. Łącznie Złotą Piłkę odebrał sześć razy - najwięcej w historii. Do tego jest srebrnym medalista Mundialu 2014, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2008 oraz trzykrotnym wicemistrzem Copa America z 2007, 2015 i 2016 roku. To również najskuteczniejszy zawodnik w historii Blaugrany i reprezentacji Argentyny.

Neymar jest przede wszystkim najdroższym piłkarzem w historii futbolu. Jego transfer z Barcelony do Paris Saint-Germain był wydarzeniem spektakularnym. Kosztował aż 222 miliony euro. Tego rekordu przed długi czas nikt nie pobije, choć kluby wydają z roku na rok coraz więcej pieniędzy na transfery. Razem z reprezentacją Brazylii zdobył złoto (2016) oraz srebro (2012) podczas Igrzysk Olimpijskich. W 2013 roku sięgnął także po Puchar Konfederacji. Podobnie jak Messi może pochwalić się wielką ilością nagród indywidualnych.

Messi vs Neymar. Który z nich może być uznany za lepszego?

Naszym zdaniem ten pojedynek wygrywa Lionel Messi. Argentyńczyk od czasu, kiedy regularnie gra w Barcelonie, pobija co chwilę kolejne rekordy. Nieważne, czy chodzi o ligę hiszpańską czy Champions League, Messi zawsze daje z siebie wszystko i jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. I tak pozostanie już na zawsze. Neymar jest piłkarzem świetnym, jednak daleko mu do osiągnięć zawodnika, z którym grał w Barcelonie w latach 2013-2017.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News