Mistrzostwa Europy medal
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 11 Października 2020

Reprezentacja Polski z medalem mistrzostw Europy. Kapitalny występ naszej ekipy

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, które odbywają się w Poznaniu, już są dla Polaków szczęśliwe. W parawioślarstwie brązowy medal wywalczył mieszana dwójka podwójna Jolanta Majka i Michał Gadowski. To kolejny sukces naszych wspaniałych zawodników w ostatnich tygodniach.

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, które rozpoczęły się w Poznaniu, już są szczęśliwe dla Polskich kibiców. W sobotę brązowy medal w parawioślarstwie zdobyli Jolanta Majka i Michał Gadowski w kategorii mieszanej dwójki podwójnej. To kolejny wielki sukces polskich sportowców w ostatnich tygodniach.

Mistrzostwa Europy w Poznaniu szczęśliwe dla Polaków

Kibice sportu w Polsce w ostatnim czasie mają wiele powodów do zadowolenia. Robert Lewandowski zdobył z Bayernem Monachium potrójną koronę i otrzymał nagrodę Piłkarza Roku UEFA. Z kolei początek października to szaleństwo na punkcie żużla, gdzie Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata.

Wspaniałe wieści czekały polskich kibiców także z oktagonu. 27 września pas mistrzowski UFC, jako pierwszy Polak w historii zdobył Jan Błachowicz. Ostatnie dni należały do Igi Świątek, która w wielkim stylu wygrała French Open. 19-latka jako pierwszy zawodnik z Polski wygrała turniej wielkoszlemowy.

W międzyczasie pojawiały się kolejne mniejsze i większe sukcesy Biało-Czerwonych, jak Michał Kwiatkowski, który wygrał etap Tour de France. Teraz w Poznaniu na torze Regatowym Malta rozgrywają się mistrzostwa Europy w wioślarstwie i Polacy już zdobywają medale.

Wspaniały wyczyn polskiej pary

Oprócz Majki i Gadowskiego brąz zdobyła także czwórka bez sternika. Polacy nie byli faworytami niedzielnego finału, ale wiadomo było, że będą się liczyć w stawce. Wygrali zdecydowanie Holendrzy przed Ukrainą. To kolejny międzynarodowy sukces pary Majka - Gadowski.

Dwa lata temu na mistrzostwach świata w Płowdiw zdobyli srebrny medal ustępując jedynie Holendrom. Teraz para liczy na medal igrzysk paraolimpijskich. W Rio de Janeiro Majka i Gadowski uplasowali się na szóstej pozycji, ale teraz są jedną z najlepszych ekip na świecie.

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News