Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Września 2020

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ksawery Borowik, zapisał się w historii, miał 78 lat

Nie żyje legenda polskiego sportu, legendarny zawodnik i wzór do naśladowania dla wielu następnych pokoleń Ksawery Borowik. Utytułowany sportowiec zmarł w wieku 78 lat, pozostawiając w smutku wiernych kibiców, którzy mimo upływu lat traktują go, jak swojego idola. Zmarły miał na koncie wiele sukcesów, jak choćby wielokrotne mistrzostwo Polski.

Nie żyje doskonale znany kibicom sportów walki w polsce Ksawery Borowik. Legenda polskiego judo odeszła w wieku 78 lat. Zmarły miał na koncie liczne sukcesy i na zawsze zapisał się w historii polskiego sportu.

Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone


Nie żyje legenda polskich sportów walki

Bardzo smutne wiadomości pojawiły się w krajowych mediach. Okazało się, że niestety straciliśmy kolejną zasłużoną dla polskiego sportu postać. Potwierdzono informację, że w wieku 78 lat zmarł wybitny judoka, uważany za legendę tej dyscypliny Ksawery Borowik. Sportowiec, którego najlepsze występy przypadały na lata 60. i 70. ubiegłego wieku do dziś jest uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii naszego kraju.

W czasie kariery Ksawery Borowik znajdował się w ścisłej czołówce judoków Polski. Związany z AZS AWF Wrocław sportowiec odniósł wiele sukcesów, z tytułem mistrza kraju na czele. Po najważniejsze wyróżnienie w judo w Polsce sięgał w sumie aż siedem razy. Aż trzykrotnie wygrywał w królewskiej kategorii open. Oprócz tego ma również w dorobku medale wagi ciężkiej i półciężkiej. Borowik był mistrzem wszechwag.

Kuriozalna sytuacja w trakcie meczu. Zawodnik nie trafił z metra na pustą bramkę, tragiczne zagranie, żenada (WIDEO)Kuriozalna sytuacja w trakcie meczu. Zawodnik nie trafił z metra na pustą bramkę, tragiczne zagranie, żenada (WIDEO)Czytaj dalej


Znajomi żegnają Ksawerego Borowika

- Znałem Ksawerego, ale osobiście już z nim nie trenowałem, bo to było to pokolenie przede mną. Był ważną i bardzo cenioną postacią w klubie. Jego sukcesy wzbudzały duży podziw i szacunek. Z tego co mi mówiono, bazował na naturalnej sile i miał pod to przygotowane specjalne treningi. Prywatnie spokojny i życzliwy człowiek. Wielki żal, ale taka kolej rzeczy - powiedział na wieść o śmierci Ksawerego Borowika inny wybitny judoka Rafał Kubacki.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News