Nie żyje Krzysztof Bulski
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Piotr Bernaciak - 18 Grudnia 2020

Tragiczne informacje sprzed chwili. Nie żyje Krzysztof Bulski, miał dopiero 33 lata

Nie żyje Krzysztof Bulski. Mężczyzna od wielu lat był polskim arcymistrzem szachowym. Zmarł w wieku zaledwie 33 lat. Informacje pojawiły się dosłownie przed chwilą i momentalnie zasmuciły tysiące Polaków. Krzysztof Bulski cieszył się sporą popularnością dzięki swoim nieprzeciętnym umiejętnościom.

  • Nie żyje Krzysztof Bulski
  • 33-latek był słynnym polskim arcymistrzem szachowym
  • Pierwsze sukcesy osiągał jeszcze jako dziecko
  • Przed chwilą dotarły do nas tragiczne informacje podane przez polskie media

Nie żyje Krzysztof Bulski. 33-letni szachista cieszył się sporą popularnością w Polsce dzięki temu, że odnosił wielkie sukcesy w swojej dyscyplinie. Głośno o nim zrobiło się już wiele lat temu, gdy odnosił sukcesy jako zawodnik młodzieżowy.

Był wówczas jeszcze dzieckiem, jednak już wtedy było wiadomo, że mamy do czynienia z nieprzeciętnym talentem, który może zrobić ogromną karierę. Tak też się stało, a po czasie został on arcymistrzem szachowym, dołączając do światowej elity.

Dziś dotarły do nas tragiczne informacje. Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich szachistów, odchodząc w bardzo młodym wieku. Miał dopiero 33 lata.

Nie żyje Krzysztof Bulski

Krzysztof Bulski grał w szachy już od siódmego roku życia, a jego umiejętności przysporzyły mu niemałej sławy w środowisku. Już w 2005 roku dołączył do klubu Hetman Katowice, dzięki czemu mógł stawiać swoje pierwsze kroki w profesjonalnej grze.

Jego specjalnością były szachy błyskawiczne, czyli zdaniem wielu trudniejsza odmiana popularnej gry. Wszystko przez niesamowicie szybkie decyzje, które trzeba natychmiast podejmować, by wygrać partię. W kraju trudno było znaleźć rywala godnego rywalizacji z Krzysztofem Bulskim.

Był jednym z najwybitniejszych śląskich arcymistrzów, twórcą sukcesów naszego klubu. Zdobywał wiele kluczowych punktów na ekstraligowych szachownicach, jak i walnie przyczynił się do rozwoju klubu w sferze organizacyjnej. Wybitny trener katowickiej młodzieży, niesamowity człowiek, mąż i ojciec. Cześć Jego Pamięci! - czytamy w oświadczeniu Hetmana Katowice.

Niestety, dziś dotarły do nas informacje przekazane przez katowicki klub. Krzysztof Bulski zmarł w wieku zaledwie 33 lat. Przyczyny jego tak wczesnego odejścia nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich szachistów

Od lat występował on w polskiej ekstralidze szachowej, z miejsca stając się jednym z najlepszych szachistów w kraju. Jego rekordowy ranking to 2554 punkty, dzięki czemu był 15. najlepszym polskim szachistą.

Tak przykra wiadomość to bardzo przykra informacja nie tylko dla polskiego środowiska szachowego. Odejście młodego człowieka zaskoczyło wielu fanów dyscypliny, która ostatnio za sprawą popularnego serialu zyskała ogromną popularność.

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News