Nie żyje
Pixabay
Autor - 22 Lipca 2020

Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Kubica

Nie żyje jeden z najwybitniejszych zawodników, wielokrotny medalista mistrzostw europy oraz trzykrotny uczestnik Igrzysk olimpijskich. W latach swojej świetności Mikołaj Kubica wraz ze swoimi braćmi tworzył trzon polskiej kadry narodowej. Przez całe życie związany z jednym klubem, zmarł 19 lipca w wieku 74 lat.

Nie żyje wybitny reprezentant Polski w gimnastyce, Mikołaj Kubica. Jego występami Polacy zachwycali się w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. i wtedy też święcił on swoje największe sukcesy. Wielokrotny medalista mistrzostw Europy odszedł w niedzielę 19 lipca.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach
  2. Rząd przekazał wiadomość dla tysięcy Polaków. Decyzja zapadła ostatecznie
  3. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje Mikołaj Kubica, odszedł w wieku 74 lat

Kubica urodził się tuż po wojnie, 7 października 1945 roku. Największe sukcesy w jego karierze przypadły na lata 60-te oraz 70-te ubiegłego wieku, wtedy też wraz ze swoimi braćmi Sylwestrem oraz Wilhelmem tworzyli trzon polskiej drużyny w gimnastyce sportowej. Całą swoją karierę sportową Mikołaj Kubica związany był z Klubem "Radlin"

W swojej karierze Mikołaj Kubica wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach Polski i aż pięciokrotnie sięgał po medal mistrzostw Europy, dwa razy zdobywając srebro oraz trzy razy brąz. Brał też udział w Igrzyskach olimpijskich - w Tokio w 1964 roku, Meksyku w 1968 oraz w Monachium w 1972 roku i to na tych ostatnich był najbliżej medalu olimpijskiego. Wraz z drużyną zajął w wieloboju 4. miejsce.

Arkadiusz Milik uzgodnił warunki kontraktu z nowym klubem. Hitowy transfer na ostatniej prostejArkadiusz Milik uzgodnił warunki kontraktu z nowym klubem. Hitowy transfer na ostatniej prostejCzytaj dalej

Wybitny gimanstyk upamiętniony na zawsze

Mikołaj Kubica jest jedną z postaci włączoną do panteonu Radlińskich Olimpijczyków, których imieniem nazwano główny plac Radlina. Wśród tych wybitnych sportowców znajdują się także obaj bracia Mikołaja, Sylwester oraz Wilhelm Kubica.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mandat za brak dystansu na plaży? Policjanci odpowiadają, jak jest z karaniem na plażach
  3. Chiński długi marsz na Marsa rozpoczęty. Start rakiety zakończony sukcesem
  4. Serie A: Juventus Turyn – Lazio Rzym. Na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, stream. Wyniki
  5. Wstrząsające informacje ws. Złotej Piłki. Robert Lewandowski na pewno nie zdobędzie prestiżowej nagrody
  6. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News