Przeprosiny Marcin Gortat
Rekord
Facebook Hafthor Bjornsson
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

Aktor z "Gry o Tron" pobił rekord świata. Przebił "Pudziana" o prawie 100 kilo (WIDEO)

Rekord świata w martwym ciągu został właśnie pobity. Należący od 2016 roku do Eddiego Halla zwanego “Bestią” wyczyn pobił znany z występów w popularnym serialu “Gra o Tron” Hafthor Bjornsson. Zawodnik z Islandii uniósł ciężar, któremu nie podołał za czasów kariery strongmana nawet Mariusz Pudzianowski.

Rekord świata ustanowiony w 2016 roku podczas mistrzostw Europy strongman pobił słynny Hafthor Bjornsson, zawodnik, który zasłynął z roli “Góry” w hitowym serialu “Gra o Tron”. Siłacz ustanowił nowy, najlepszy wynik w martwym ciągu.

Rekord świata w martwym ciągu został pobity przez aktora z “Gry o Tron”

Przez lata Mariusz Pudzianowski był najsilniejszym człowiekiem świata i zdecydowanie najlepszym zawodnikiem międzynarodowych zawodów strongman. Stąd między innymi pseudonim “Dominator”. “Pudzian” zakończył karierę strongmana i oddał się występom w KSW, gdzie również odnosi sukcesy.

Palmę pierwszeństwa po przejściu Polaka na emeryturę wśród najsilniejszych ludzi świata przejął Islandczyk Hafthor Bjornsson, który z powodzeniem zrobił też karierę w show-biznesie. Rosły siłacz wcielił się w postać Gregora Clegane’a, zwanego również “Górą” w bijącym rekordy popularności serialu stacji HBO “Gra o Tron”. Irlandzki zawodnik sięgał po tytuł najsilniejszego strongmana Europy w 2014, 2015, 2017, 2018 i 2019 roku. Sztuka ta nie udała mu się w 2016 roku, kiedy to ustanowiono też rekord świata w martwym ciągu.

Siłacz z Islandii znacznie przebił osiągnięcia Mariusza Pudzianowskiego

Podczas zmagań we wspomnianym roku 2016 Brytyjczyk Eddie "Bestia” Hall podniósł w niewyobrażalny ciężar, wynoszący 500 kilogramów! W sobotę Bjornsson w obecności oficjalnego sędziego i kilku członków swojego teamu w jednej z islandzkich siłowni podjął próbę pobicia dotychczasowego rekordu. Kibice i sympatycy tego typu sportu mogli śledzić wyczyn popularnego zawodnika w serwisie YouTube.

Ostatecznie Hafthor Bjornsson po kilku próbach z mniejszymi ciężarami, uniósł dokładnie 501 kilogramów, co pozwoliło mu pobić dotychczasowy rekord! Dla porównania rekord Mariusza Pudzianowskiego to “tylko” 415 kg.

Co ciekawe dotychczasowy rekordzista Eddie Hall uważa, że z uwagi na to, iż próba nie odbyła się podczas oficjalnych zawodów, rekord nie powinien zostać uznany. Sam Bjornsson wydaje się nie przejmować krytyką zazdrosnego kolegi i gotów jest nawet stanąć z nim do walki w ringu! Jeśli poradzi sobie tak jak w pojedynku z Oberynem Martellem w serialu, jego rywalowi szczerze współczujemy.

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News