Reprezentacja Polski igrzyska terminarz
Zestadionu
Autor Łukasz Kowalski - 18 Lipca 2020

Znamy terminarz meczów reprezentacji Polski. Pierwszy rywal jest bardzo egzotyczny

Reprezentacja Polski poznała dokładny terminarz fazy grupowej najważniejszej imprezy czterolecia. Polacy mieli rozpocząć walkę o najwyższe laury w tym roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie zostały przełożone na przyszły rok.

Reprezentacja Polski siatkarzy w piątek poznała dokładny terminarz igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwotnie Polacy mieli rozpocząć zmagania ok. 25 lipca tego roku, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że najważniejszą imprezę czterolecia przeniesiono na przyszły rok. Polacy poznali terminy i rywali kolejnych spotkań grupowych, a także terminy rozgrywania meczów fazy pucharowej.

Reprezentacja Polski poznała terminarz igrzysk w Tokio

Polscy siatkarze mają za sobą dwa zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Trener polskiej kadry podkreślał, że są one dla niego ważne, ponieważ odwołane turnieje reprezentacyjne, spowodowałyby, że zawodnicy nie mieliby wspólnych treningów przez ponad rok.

W ramach przygotowań w najbliższych dniach Polacy zagrają cztery mecze towarzyskie. 22 i 23 lipca podopieczni Heynena zmierzą się w Zielonej Górze z reprezentacją Niemiec. Kilka dni później, bo 26 i 27 lipca w łódzkiej Sport Arenie zagrają mecze kontrolne z Estonią.

- Będzie spora rotacja, każdy spędzi tyle samo czasu na parkiecie, codziennie będzie inny zespół. Wszyscy będą mieli tyle samo okazji do wykazania się - powiedział o tych spotkaniach trener reprezentacji Polski siatkarzy cytowany przez Polsat Sport.

W piątek Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przedstawiła konkretny i dokładny terminarz turnieju siatkarskiego podczas igrzysk olimpijskich, które mają za rok odbyć się w Tokio. Polacy na początek zmierzą się z dobrze znaną polskim kibicom drużyną.

Znamy pierwszego rywala Polaków na igrzyskach

Polacy rozpoczną zmagania o medal olimpijski już dzień po otwarciu Igrzysk. 24 lipca 2021 roku o godzinie 12:40 czasu polskiego zmierzą się z Iranem. Kolejne spotkania rozegrają co dwa dni. Kolejno z Włochami (godz. 7:20), Wenezuelą 9:25), Japonią (7:20) oraz Kanadą (2:00).

W grupie B turnieju olimpijskiego siatkarzy zagra: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja

Faza pucharowa rozpocznie się od meczów ćwierćfinałowych, do których awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze tej fazy zaplanowano na 3 sierpnia. Półfinały odbędą się 5 sierpnia, a mistrzów olimpijskich poznamy w sobotę 7 sierpnia. Finał rozpocznie się o godzinie 14:15.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News