Przeprosiny Marcin Gortat
Tomasz Adamek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Grudnia 2020

Tomasz Adamek wraca na ring. Ma zmierzyć się z inną polską legendą

Tomasz Adamek w ringu po raz ostatni pojawił się w 2018 roku, jednak nadal wzbudza wielkie zainteresowanie Polaków. Kibice pamiętają wielkie sukcesy boksera, który jeszcze kilka lat temu cieszył się z tytułu mistrza świata kilku prestiżowych organizacji. Jak podaje Mateusz Borek, “Góral” być może już niedługo ponownie wyjdzie do ringu. Ma się z nim zmierzyć inna legenda polskiego boksu.

  • 45-letni Tomasz Adamek ostatnią walkę stoczył w 2018 roku
  • Bokser cieszy się nadal zainteresowaniem kibiców, którzy pamiętają jego sukcesy
  • Jak zdradził Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego, “Góral” wkrótce może ponownie pojawić się w ringu
  • Adamek miałby zmierzyć się z inną legendą polskiego boksu

Tomasz Adamek może już wkrótce ponownie stanąć do walki. 45-latek nadal oficjalnie nie zakończył kariery i pojawiają się plotki o jego kolejnej walce. Zdaniem Mateusza Borka Adamek otrzymał ofertę atrakcyjnej walki z inną legendą polskiego boksu.

Tomasz Adamek wróci do boksu? Mateusz Borek zdradza

Minęły już ponad dwa lata, od kiedy Tomasz Adamek stoczył ostatnią walkę. W październiku 2018 roku przegrał z Jarrellem Millerem już w drugiej rundzie. Doświadczony bokser z Żywca został znokautowany.

Sportowiec, który może się pochwalić wielkimi sukcesami na tle innych polskich bokserów, nie zakończył kariery i wciąż pozostaje aktywnym zawodnikiem. Od dawna spekuluje się, kiedy “Góral” ponownie wyjdzie do ringu. Okazuje się, że może to nastąpić już niedługo.

Z informacji, jakie przekazał Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego, wynika, że Tomasz Adamek jest kuszony ofertą walki przez Polsat. 45-latek miałby zmierzyć się z inną legendą polskiego boksu.

- Z tego co słyszę, Polsat próbuje go namówić, żeby jeszcze do ringu wszedł. Z tego co słyszę, to z Darkiem Michalczewski 18 czerwca, 45-letni Adamek dalej bardziej interesuje ludzi niż 28-letni zawodnik w primie,/i> - wyjawił były komentator Polsatu, który wczoraj mocno zdenerwował się na swojego byłego pracodawcę.

Adamek vs. Michalczewski? Starcie legend polskiego boksu

Poza informacją podaną przez współwłaściciela Kanału Sportowego na razie nic więcej o potencjalnej walce dwóch znakomitych bokserów nie wiadomo. Dariusz Michalczewski karierę zakończył już piętnaście lat temu. Być może wzorem Mike’a Tysona, który ostatnio zaliczył udany powrót, “Tygrys” zdecyduje się na jeszcze jedno starcie.

Michalczewski to były mistrz świata wagi półciężkiej trzech organizacji. 52-latek w trakcie kariery zdobywał pasy IBF, WBA i WBO. Stoczył 50 walk, z czego 48 wygrał, w tym aż 40 przez nokaut. Do dziś jest uważany za jednego z najlepszych polskich pięściarzy.

Tomasz Adamek podobnie jak Michalczewski odniósł wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. “Góral” cieszył się tytułami mistrza świata IBF i IBO w wadze juniorciężkiej, a także WBC w wadze półciężkiej. Na koncie ma 59 pojedynków, z czego 53 zakończyło się na jego korzyść. 31 razy posyłał rywali na deski.

Źródło: Kanał Sportowy

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News